Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Niepalący powinni otrzymywać 6 dni dodatkowego urlopu"

W pracy w Irlandii przeciętnie wyjście na papierosa zajmuje około 15 minut. (Fot. Thinkstock)
Firmy powinny oferować niepalącym pracownikom dodatkowe 6 dni urlopu - twierdzi wiodący irlandzki psycholog. Tego typu udogodnienia stosowane są już w Japonii.
Reklama

Zdaniem Jasona O’Callaghana z The D4 Clinic w Dublinie, osoby, które nie palą, powinny mieć prawo do dodatkowych dni wolnych jako ekwiwalent przerw na papierosa, z jakich korzystają palacze.

"Jako kraj, który wprowadził zakaz palenia w miejscach publicznych, powinniśmy zachęcać nasze firmy do naśladowania Japończyków. Piala Inc z Kraju Kwitnącej Wiśni oferuje niepalącym dodatkowe 6 dni płatnego urlopu. Jest to wyrównanie za dodatkową pracę, którą wykonują, gdy ich koledzy wychodzą na papierosa" - tłumaczy psycholog.

Zdaniem specjalisty, w czasach gdy biznesy coraz bardziej stawiają na dobre samopoczucie pracowników, tego typu zabieg nie tylko będzie promował zdrowy styl życia, ale także przyczyni się do podnoszenia produktywności.

"Osoby będą motywowane do rzucania palenia wizją dodatkowego urlopu" - podkreśla.
Ze względu na panujący na Zielonej Wyspie zakaz palenia w miejscach publicznych, przeciętnie wyjście na papierosa zajmuje około 15 minut.

"Jeśli ktoś wypala 4 dziennie, to marnuje w sumie godzinę z dnia roboczego. To daje 5 godzin tygodniowo i 20 miesięcznie. Krótko mówiąc, firmy płacą każdego roku palaczowi za 30 dni roboczych, które spędza, oddając się nałogowi" - konkluduje O’Callaghan.

 

  Komentarze


  • Carina
   6 listopada 2017, 09:29

   zlikwidowac przemysl tytoniowy,najpierw wymyslaja I produkuja trutki,niszcza ziemie I ludzi a potem niszcza pieniadze na zapobieganie

  • Czytelnik anonimowy
   6 listopada 2017, 14:01

   zgadzam sie w 100 % ze powinienem otrzymac 5 dni uropu platnego lub zaplaTE JAKO SAMOZATRUDNIONY

  • THC
   7 listopada 2017, 03:06

   Zalozmy, ze taki nierob ktory pali dwa papierosy w ciagu 8 godzin, dostaje pieniadze za nie pracowanie 30min dziennie! 5 x 30 = 150min/tydz x 4 = 600min/mc. Za ten czas na papierosie nie powinni dostawac wynagrodzenia.

  • Kasia
   7 listopada 2017, 14:48

   Tia..palacze sa przeciw a nie palacy za, a prawda jest taka ze palac w pracy korzystam z naleznej mi przerwy takiej samej z jakiej korzystaja osoby nie palace wiec wykorzystuje tyle samo minut na przerwe co kazdy, a jesli jest zaklad pracy ktory pozwala osoba palacym wyjsc miedzy przerwami na papierosa to nie widze przeszkod zeby osoba nie palaca tez zrobila sobie przerwe

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama