Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemieckie media o Brexicie: Szaleństwu nie ma końca

Niemieckie media o Brexicie: Szaleństwu nie ma końca
"Przesunięcie Brexitu ma tylko sens, jeśli w zamian Wielka Brytania przeprowadzi drugie referendum". (Fot. Getty Images)
Szaleństwu nie ma końca - pisze dzisiaj lewicowo-liberalny dziennik 'Sueddeutsche Zeitung', komentując wczorajsze głosowanie dotyczące Brexitu w Izbie Gmin. Zwolennicy twardego Brexitu sami strzelili sobie w kolano - dodaje gospodarczy 'Handelsblatt'.
Reklama

"Pozostało 15 dni do Brexitu, a szaleństwu nie ma końca" - podsumowuje "Sueddeutsche Zeitung" środowe głosowanie w Izbie Gmin. "Przeciwnie: wygląda na to, że spór o wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE się przedłuży. Każdy w Londynie, kto chce uniknąć gigantycznego chaosu, będzie za przedłużeniem. Unia nie będzie mogła odmówić, inaczej to Wspólnota stałaby się winną fiaska. UE nie może dać się wpuścić w te maliny" - ostrzega gazeta z Monachium.

Brytyjska Izba Gmin zagłosowała wczoraj za uchwałą, wyrażającą polityczny sprzeciw wobec wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. Dzisiaj posłowie będą mogli opowiedzieć się za ewentualnym wydłużeniu procesu opuszczenia Wspólnoty i opóźnieniem Brexitu.

Z kolei "Neue Osnabruecker Zeitung" z Dolnej Saksonii odradza przedłużanie taktycznych gier. "Przesunięcie Brexitu ma tylko sens, jeśli w zamian Wielka Brytania przeprowadzi drugie referendum. Kto, jak nie naród, jako suweren, powinien zdecydować, jeśli rząd i parlament nie są już do tego zdolni? W przeciwnym wypadku: bye-bye. I to 29 marca. Dla obu stron będzie to ciężkie. Ale na pewno UE zniesie to lepiej niż Królestwo" - nawołuje dziennik.

"Hardlinerzy strzelili sobie w kolano. Jedyne co dotychczas udało im się osiągnąć, to to, że Brexit będzie dużo łagodniejszy albo nie będzie go wcale" - zauważa gospodarczy dziennik "Handelsblatt" z Duesseldorfu. "Co prawda pozostaje możliwość nieuregulowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Jeśli parlament nie podejmie żadnej iinnej decyzji, to 29 marca to właśnie nastąpi. Ale można być prawie pewnym, że Izba Gmin temu zapobiegnie" - dodaje.

 

  Komentarze


  • Ryba
   14 marca, 17:53

   Ludzie żadnego Brexitu nie bendzie

  • Greg
   14 marca, 21:03

   O co chodzi z tym Brexitem bo nie kumam ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama