Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Rośnie sprzedaż robotów i maszyn automatyzujących pracę

Niemcy: Rośnie sprzedaż robotów i maszyn automatyzujących pracę
Niemiecki przemysł kwitnie dzięki rosnącemu zainteresowaniu robotyką. (Fot. Getty Images)
Sprzedaż robotów i maszyn służących do automatyzacji pracy produkowanych w Niemczech ma w 2018 r. wzrosnąć o 9 proc. w stosunku do rekordowego roku 2017, kiedy jej wartość wyniosła 14,5 mld euro - poinformowała agencja Reutera.
Reklama

Według prognoz analityków, sprzedaż niemieckich rozwiązań z zakresu robotyki ma osiągnąć w 2018 roku wartość 15,8 mld euro.

Zdaniem szefa branżowego zrzeszenia robotyki i automatyzacji działającego w ramach niemieckiego stowarzyszenia przemysłu inżynierii mechanicznej VDMA Norberta Steina, "rok 2017 był bardzo dobrym rokiem dla niemieckiego przemysłu". Stein zaznaczył, że pomiędzy rokiem 2010 a 2017 sektor rósł przeciętnie o 10 proc. w ciągu roku przy jednoczesnym podwajaniu się sprzedaży.

Reuters ocenia, że światowe zapotrzebowanie na roboty przemysłowe wzmacnia się wraz ze wzrostem kosztów pracy i zaawansowaniem w dziedzinie rozwoju technologicznego. To właśnie dzięki niemu roboty mogą obecnie pracować przy wykonywaniu coraz bardziej skomplikowanych zadań, do tej pory zarezerwowanych dla człowieka.

60 proc. robotów i maszyn służących do automatyzacji pracy, które produkowane są w Niemczech, trafiło w ubiegłym roku na eksport. Urządzenia wysyłane są przede wszystkim do Chin, które w ostatnim roku zainwestowały m.in. w przemysł elektroniczny oraz rozwój technologii autonomicznych. Popyt na rozwiązania z zakresu robotyki rośnie również w Stanach Zjednoczonych - oceniają specjaliści VDMA.

Liderami na rynku robotyki w Niemczech są firmy takie, jak Kuka produkująca roboty przemysłowe (zakupiona przez chińskiego producenta urządzeń ADG, firmę Midea), a także grupa przemysłowa Siemens. Według Reutersa, niemieckie przedsiębiorstwa obecnie konkurują jedynie z takimi graczami rynku robotyki, jak szwajcarska firma ABB czy japoński Fanuc. 

Automatyzacja pracy postępuje z roku na rok. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Bobek
   5 czerwca, 15:02

   Chyba ilość imigrantów rośnie na zasiłkach i ilość przestępstwa na tle seksualnych 👎👎👎👎

  • LubieCieJakBlizniegoAle
   6 czerwca, 10:50

   @Bobek wyłącz komputer, idź spać.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama