Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: "Co trzeci deportowany migrant do nas wraca"

Niemcy: "Co trzeci deportowany migrant do nas wraca"
"To nie do zaakceptowania, że po wydaleniu do innego europejskiego kraju wsiada się w autobus powrotny do Niemiec" - zauważył członek komisji spraw wewnętrznych Bundestagu Armin Schuster (CDU).
Jedna trzecia deportowanych z Niemiec migrantów wraca do tego kraju - wynika z szacunkowych danych, które dzisiaj przedstawił 'Welt am Sonntag'. Są to osoby, których wnioski azylowe rozpatrzono negatywnie i które otrzymały zakaz wjazdu do kraju.
Reklama

Statystyki dotyczące ponownego wjazdu wydalonych z Niemiec migrantów nie są oficjalnie prowadzone. Dziennikarze "Welt am Sonntag" - magazynowego, niedzielnego wydania dziennika "Die Welt" - przeprowadzili jednak ankietę wśród pracowników urzędów zajmujących się obcokrajowcami.

Wynika z niej, że do RFN po odrzuceniu wniosku o azyl wraca 5-10 proc. osób deportowanych do krajów pochodzenia. W przypadku migrantów podlegających tzw. procedurom dublińskim, czyli odsyłanym do krajów UE, gdzie po raz pierwszy zostali zarejestrowani, odsetek ten jest znacznie wyższy - wynosi od 30 proc. do 40 proc.

"Szacunki wskazujące, że w około jednej trzeciej przypadków dochodzi do powrotu osób przekazanych innemu europejskiemu krajowi, nie są nieprawdopodobne" - cytuje gazetaodpowiedź niemieckiego MSW na wysłane zapytanie. "W przypadku deportacji do krajów pochodzenia poza Europą odsetek ten powinien być wyraźnie niższy" - czytamy dalej.

"To nie do zaakceptowania, że po wydaleniu do innego europejskiego kraju wsiada się w autobus powrotny do Niemiec" - zauważył członek komisji spraw wewnętrznych Bundestagu Armin Schuster (CDU). "Od dawna zabiegam o to, by policja federalna mogła bezpośrednio wydalać z Niemiec osoby, które zostały zatrzymane w ramach wyrywkowych kontroli przy granicach i które zostały już wcześniej deportowane" - dodał.

Indywidualne prawo do ubiegania się o azyl jest w RFN zapisane w ustawie zasadniczej, ma w związku z tym prymat nad regulacjami niższego szczebla. W efekcie migranci, których wniosek o azyl został raz odrzucony i którzy zostali deportowani, mają prawo ubiegać się ponownie o ochronę międzynarodową, a ich prośba musi zostać rozpatrzona od początku. 

 

  Komentarze


  • Benko
   17 lutego, 21:51

   Do Pawla
   Wszyscy terrorysci zostaja
   Chyba nic dziwnego ❓

  • Vesper
   18 lutego, 06:54

   RFN to rozwinięty kraj. Ponoć gdy Syryjczycy gdy kończy się procedura i nie otrzymują azylu to niszczą papier i zaczynają od nowa. Nie rozumiem dlaczego nie biorą odcisków palca nie robią zdjęcia przecież wszystko byłoby w bazie danych. Mój sąsiad mieszka w RFN mówi że chcą mieszkania zasiłki i mają najnowsze telefony tylko pracować nie chcą! O gwałtach nie wspomnę. Hitler się w grobie przewraca...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2019
  GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama