Najwyższa porażka polskich piłkarzy od 12 lat. Polska przegrała z Belgią 1:6

"Sił starczyło na 60 minut" - przyznał Robert Lewandowski po przegranym meczu... (Fot. Joris Verwijst/BSR Agency/Getty Images)
Przegrana zespołu Czesława Michniewicza 1:6 z Belgią w Brukseli w meczu Ligi Narodów jest najwyższą porażką reprezentacji Polski od 8 czerwca 2010 roku. Wówczas w Murcji biało-czerwoni ulegli w towarzyskim spotkaniu Hiszpanii 0:6.

Polscy piłkarze przegrali w Brukseli z Belgami 1:6 w 2. kolejce Ligi Narodów. W drugim spotkaniu tej grupy w Cardiff Walia uległa 1:2 Holandii, która odniosła drugie zwycięstwo i prowadzi z kompletem punktów.

W stolicy Belgii biało-czerwoni pierwsi zdobyli bramkę w starciu z drugą drużyną rankingu FIFA. W 28. minucie Robert Lewandowski wykorzystał znakomite podanie Sebastiana Szymańskiego i po raz 76. wpisał się na listę strzelców w meczu reprezentacji. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Axel Witsel.

Po zmianie stron gole strzelili Kevin De Bruyne, dwukrotnie Leandro Trossard, a ponadto Leander Dendoncker i Lois Openda.

Wygrana gospodarzy byłaby wyższa, gdyby nie kilka dobrych interwencji bramkarza Bartłomieja Drągowskiego, ale i tak schodzili z boiska zadowoleni, rehabilitując się za sobotnią porażkę z Holandią 1:4. Polacy pozostają z trzema punktami za wygraną 1 czerwca we Wrocławiu z Walią 2:1.

To najwyższa porażka biało-czerwonych od 9 czerwca 2010, kiedy w towarzyskim meczu w Murcji ulegli Hiszpanom 0:6.

Liga Narodów nie zwalnia. W sobotę Polacy zmierzą się z Holandią w Rotterdamie, a 14 czerwca będą podejmować w Warszawie Belgów.