Menu

Na lotnisku w Birmingham powstanie kostnica

Na lotnisku w Birmingham powstanie kostnica
Lotnisko w Birmingham będzie obsługiwać zmarłych, zamiast podróżnych? (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd kończy rozmowy z właścicielami lotniska w Birmingham, aby zamienić port lotniczy w tymczasową kostnicę. Zgodnie z informacjami, do których dotarły media, Birmingham Airport będzie w stanie przyjąć 12 tys. ciał osób, które zmarły po zarażeniu się koronawirusem.
Reklama

Birmingham Airport mieści się w bliskiej odległości budynku Brimingham's National Exhibition Centre (NEC), który już ma podpisaną umowę o przekształceniu w tymczasowy szpital.

Rządowe źródła wskazują, że każde lotnisko w Wielkiej Brytanii może być zamienione w kostnicę mogącą przyjąć od 2,5 do 12 tys. ciał. 

Lotnisko w Birmingham potwierdziło, że jest w ścisłym kontakcie z lokalnymi gminami, aby pomóc w znalezieniu jak najlepszego miejsca do przechowywania zwłok.

Brytyjski rząd podkreśla na każdym kroku jak ważne jest, aby bezwzględnie pozostawać w domu. (Fot. Getty Images)

Brytyjskie gminy otrzymały od rządu 1,6 mld funtów, aby stworzyć sieć obiektów, które pomogą w walce z epidemią. W ramach projektu gminy muszą zapewnić istnienie m.in. tymczasowych szpitali, kostnic czy placówek do kwarantanny.

Rządowi eksperci wciąż nie są w stanie dokładnie oszacować, kiedy przypadnie szczyt zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii - przypuszcza się, że będzie to 2-3 tygodnie, czyli w okresie przypadającym na święta wielkanocne. Boris Johnson w ostatnim orędziu do narodu przekazał, że jego słowa o konieczności na przygotowanie się na wiele zgonów pozostają "niestety aktualne".

Czytaj więcej:

UK wdraża "plan bitewny" do walki z epidemią. Cmentarze i krematoria z nakazem mobilizacji

Włochy: Brakuje miejsc w kostnicach

Włochy: Wojskowe ciężarówki wywożą trumny z ciałami

  Komentarze
  • DD
   27 marca, 21:19

   Proponuje zamki godnie a nie lotnisko przylot i odlot Jest to nie moralnosc gdzie godnosc szacunek Gdzie prawa czlowieka nawet umarlej.

  • Igor
   28 marca, 01:42

   Od 20 marca Coronavirus najbardziej zaatakuje i będzie w tym czasie więcej zmarłych niż we Włoszech i Chinach!!! Ludziska nie lekceważycie problemu,Chroń się każdy kto moze

  • Ja
   28 marca, 05:25

   Moze bedzie pierwszy

  • RR
   28 marca, 09:17

   "bilet w jedna strone" nabiera nowego znaczenia, a moze czegos nie wiem i bedzie mozna jak to na lotnisku "wrocic"? czarny humor sie mi odpala ;-p

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama