Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na Wyspach rekordowo ciepły koniec lutego

Na Wyspach rekordowo ciepły koniec lutego
To powinien być piękny słoneczny weekend. (Fot. Getty Images)
Pogoda w drugiej połowie lutego, który powinien być jednym z najzimniejszych miesięcy w roku, rozpieszcza Brytyjczyków. Tak też będzie w ten weekend.
Reklama

Obecny rekord ciepła dla tego miesiąca należy do Londynu, gdzie 13 lutego 1998 r. słupki rtęci poszybowały aż do 19,7 stopni Celsjusza.

"Co prawda w ten weekend nowy rekord dla całej Wielkiej Brytanii raczej nie padnie, ale jest duża szansa, że Szkocja i Walia zobaczą najwyższe lutowe temperatury w historii pomiarów" - zauważył pogodowy ekspert Sky News, Chris England. Dodał, że w północnej Walii, północnej Anglii i północnej Szkocji termometry pokażą w sobotę i niedzielę 17-18 kresek.

Przyroda budzi się z zimowego snu. (Fot. Getty Images)

W Walii rekordową temperaturę dla lutego odnotowano w 1990 r. Słupki rtęci w Powys pokazały wówczas 18,6 stopni.

Z kolei w Irlandii Północnej najlepszy wynik - 17,8 st. - padł w 1998 r. w Bryansford. Jeżeli chodzi o Szkocję, to rekord z 22 lutego 1897 r. został wyrówanany wczoraj w Aboyne, gdzie termometry pokazały 17,9 st.

Chris England zaznaczył, że pomimo niespotykanych jak na luty temperatur, w południowo-wschodniej Anglii w weekend mogą pojawić się w nocy lekkie przymrozki. Na zachodzie kraju może z kolei delikatnie popadać. 

W Londynie ma być jutro maksymalnie 17 stopni, a w niedzielę - 14-15 st.

Zdaniem eksperta, ciepła pogoda utrzyma się również w przyszłym tygodniu. "Wiele wskazuje na to, że wiosenna aura nie opuści nas przynajmniej do wtorku" - podsumował England.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama