Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Morze przeciwników Trumpa znowu "zaleje Londyn"

Morze przeciwników Trumpa znowu "zaleje Londyn"
Tysiące ludzi na ulicach i niemowlę w przestworzach - tak wyglądał Londyn w lipcu ub. roku. (Fot. Getty Images)
Przeciwnicy Donalda Trumpa obiecują, że będzie ich tak dużo, że 'zaleją Londyn' podczas wizyty państwowej prezydenta USA w Wielkiej Brytanii, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Według doniesień serwisu, już dziś rozpoczęto przygotowania do masowej demonstracji przeciwko prezydentowi USA, który jest mocno krytykowany za swoje podejście do imigracji i zmian klimatu. "Nadszedł czas, aby każdy, kto sprzeciwia się tej polityce nienawiści i bigoterii, wstał i ruszył z nami" - apeluje Shaista Aziz z organizacji Stop Trump.

Do demonstrantów dołączą także aktywiści z Extinction Rebellion. "Aleja The Mall (Trump i królowa przejadą tamtędy powozem w eskorcie kawalerii - przyp. red.) wydaje się oczywistym miejscem, aby się zebrać" - zaznacza jeden z nich.

"Musimy tam być, aby uświadomić prezydentowi USA, że zmiany klimatyczne to kryzysowa sytuacja, a Stany Zjednoczone są jednym z największych emitentów gazów cieplarnianych na świecie. Donald Trump musi działać i musi być świadomy tego, co dzieje się w jego własnym kraju" - dodaje.

Podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty, którą potwierdził dzisiaj Pałac Buckingham, Trump spotka się z królową Elżbietą II, a także weźmie udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

Trump był już w Wielkiej Brytanii w lipcu zeszłego roku i była to wizyta o charakterze roboczym. Wówczas na brytyjskie ulice wyszło ponad 250 tys. przeciwników prezydenta USA

W 2018 r., z obawy przed masowymi protestami, rozmowy dwustronne z udziałem Trumpa i premier Theresy May odbyły się w podmiejskiej rządowej rezydencji w Chequers, a spotkanie z królową Elżbietą II miało jedynie nieformalny charakter. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama