Menu

Mistrzostwa Europy w jednym kraju? "UEFA to rozważa"

Mistrzostwa Europy w jednym kraju? "UEFA to rozważa"
Euro nie odbędzie się w 12 miastach w 12 różnych krajach, jak wcześniej planowano? (Fot. Getty Images)
Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge oświadczył, że szef UEFA Aleksander Ceferin chce zorganizować przełożone z 2020 na ten rok piłkarskie mistrzostwa Europy w jednym kraju, a nie w dwunastu, jak dotąd planowano.
Reklama

"Wiem, że prezydent UEFA Aleksander Ceferin, który jest bardzo ostrożny wobec koronawirusa, zastanawia się, czy w czasie pandemii nie byłoby rozsądniej zorganizować turniej w jednym kraju. Oczywiście z całym niezbędnym protokołem sanitarnym" - przekazał Rummenigge w wywiadzie dla monachijskiego dziennika "Muenchner Merkur".

Zapytany o to przez agencję AFP rzecznik prasowy UEFA odpowiedział: "Nie mamy żadnych informacji, które na tym etapie moglibyśmy przekazać albo skomentować".

W ubiegłym tygodniu Ceferin wyraził przekonanie, że "na 99,9 procent" turniej odbędzie się zgodnie z planem w 12 miastach w 12 różnych krajach. Dodał jednak, że federacja jest gotowa też na inne scenariusze.

Mistrzostwa Europy z udziałem 24 reprezentacji w 12 miastach w 12 różnych krajach były pomysłem poprzedniego szefa UEFA Michela Platiniego. Zaplanowana pierwotnie na 2020 rok impreza miała być pod tym względem wyjątkowa i w tej formule odbyć się po raz pierwszy.

Z uwagi na pandemię COVID-19 UEFA zdecydowała jednak o przełożeniu turnieju o rok. Jesienią udało się przeprowadzić baraże i wyłonić ostatnich uczestników Euro 2021, którego wszystkie 51 meczów mają zostać rozegrane w: Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Monachium, Rzymie, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku oraz Londynie, gdzie na Wembley odbędą się półfinały i finał.

Polska wystąpi w grupie E, a jej rywalami będą kolejno Słowacja, Hiszpania i Szwecja. Pierwsze i trzecie spotkanie zaplanowano w Dublinie, a drugie w Bilbao.

Czytaj więcej:

ME 2021: UEFA w marcu zadecyduje czy na trybunach zasiądą kibice

Hiszpańskie media o dymisji Brzęczka: "Dziwna i niespodziewana decyzja PZPN"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama