Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Politycy są zbyt poprawni politycznie, by mówić o hidżabach w szkołach"

W Wielkiej Brytanii są szkoły, w których noszenie hidżabu jest obowiązkowe. (Fot. Thinkstock)
Były szef Ofsted - brytyjskiej agencji rządowej nadzorującej standardy w szkolnictwie - twierdzi, że ministrowie są zbyt 'poprawni politycznie', by poruszać kwestię noszenia hidżabów w szkołach. 'Tymczasem nauczyciele pozostawieni są z tym problemem sami' - uważa Michael Wilshaw.
Reklama

Zdaniem byłego szefa Ofstedu, brak formalnej polityki Ministerstwa Edukacji w temacie noszenia przez uczniów na lekcjach okryć głowy, prowadzi do wielu nieporozumień i konfliktów.

Wilshaw podkreślił, że coraz większy niepokój wywołuje w społeczeństwie fakt, że aż 150 szkół w Wielkiej Brytanii nakazuje swoim uczniom noszenie hidżabu. Dodał jednocześnie, iż "kraj bardzo się zmienił", a niektóre społeczności wciąż mają bardzo konserwatywne poglądy.

Cytując Wilshawa, Telegraph.co.uk przypomina jednocześnie o kontrowersyjnym zakazie noszenia hidżabu, wystosowanym przez jedną z podstawówek we wschodnim Londynie. Sprawa wywołała takie emocje i skargi od rodziców, że dyrekcja szkoły musiała zmienić decyzję.

W rozmowie z BBC Radio 5 Live Michael Wilshaw zauważył, że rząd musi zająć konkretne stanowisko, nie obarczając tymi trudnymi decyzjami jedynie dyrektorów czy nauczycieli.

Obecnie placówki edukacyjne w Zjednoczonym Królestwie ustalają swoje własne zasady związane z mundurkami.

 

  Komentarze


  • Willys
   18 lutego, 20:50

   Stara zasada "najwiekszym wrogiem Polaka za granica jest drugi Polak" dziala dalej niestety.

  • Tomek
   18 lutego, 21:18

   @Czytelnik anonimowy
   Skąd sugestia, że to katolik?
   Z drugiej strony ten wpis wcześniejszy, śmierdzi onucami na kilometr!

  • Lili
   18 lutego, 21:34

   Cala rodzina ma dready.
   Syn jako doRASTAjacy Rasta, dba o Czystosc i w uk zaczal nosic turban. Kiedy byl w podstawowce wszy tam byly zaWSZE. Sa w wielu szkolach w Gr. Manchester, tych dobrych i gorszych, o reszcie uk nie wiem.
   Jego szkola choc "dobra" nie mogla nic z tym zrobic - "poprawnosc polityczna"wiec nauczyciel nie moze zwrocic uwagi rodzicom ktorzy maja wszy w D.
   Raz po raz naturalne terapie artemisolem itp kosztowaly jednorazowo ok 100f! na glowe i trwaja godziny! A cala rodzina robila na wszelki! Syn i tak scial dready i zaczal od nowa i zaczal nosic turban. I od lat jest spokoj.

  • Do admina
   18 lutego, 22:36

   Czy admin wreszcie zablokuje Czytelnik anonimowy inna swolocz plujaca na Polakow? Inaczej mozna uznac, ze londynek jest pod auspicjami Putina. Inaczej Nie da sie wytlumaczyc przyzwolenia na plucie na Polakow. Nie twierdze, ze czastkowo Czytelnik Nie ma racji, a podkreslam czastkowo a do tego forma jest obrzydliwa.

  • Do wszystkich
   18 lutego, 22:48

   Wlasnie sobie cos uzmyslowilem. Za nielubienie zydów bedziesz antysemita. Za nienawisc do arabów rasista itd. Napewno nie bedziesz cool. Ale za jazde po Polakach nic ci nie grozi. A nasi politycy to jeszcze stolki w Brukselii dostaja. Dlaczego nikt na to nie wpadl ze nienawisc Polaków do Polaków to tez rasizm??? A to wlasnie tez nienawisc do wlasnej rasy.

  • M
   18 lutego, 23:44

   Dlaczego jestescie tak bardzo sfrustrowani?

  • THC
   19 lutego, 07:52

   Prosze, jaki rasizm niektorzy reprezentuja. Mam nadzieje, ze wiekszosc tych ksenofobow pojedzie z UK po 2019. ;D

  • Tak
   19 lutego, 09:50

   NIENAWIŚĆ POLAKÓW DO POLAKÓW TO TEŹ RASIZM !!!Moderator -do roboty !

  • Lukasz
   19 lutego, 10:00

   BO RZAD BRYTYJSKI NIE CHCE PLUC W BRAZOWA TWARZ WYZNAWCOW RELIGII POKOJU KTORZY ZA 20scia LAT BEDA NAJWIEKSZYM BLOKIEM WYBORCZYM W UK PO BIALYCH ANGLIKACH, A ZA 50siat LAT BEDA NAJWIEKSZYM BLOKIEM WYBORCZYM WYPRZEDZAJAC ANGLIKOW.

  • Miko
   19 lutego, 10:15

   Właśnie chodzi o to, że to są wyborcy..

  • Bryndal
   19 lutego, 11:05

   Wojny nie trzeba... załatwią nas macicami. Czworo dzieci na rodziną to przecież standard, a jak ktoś ma dwie żony to i ośmioro pacholąt się trafi. Anglia za 20 lat będzie muzułmańska czy to się wam podoba czy nie i jest na to ciche przyzwolenie polityków, bo nic nie robią w temacie. Jadą zaś po Polakach jak po g..., a dlaczego? - bo nie są czarni więc nikt nie zarzuci im rasizmu, nie sa muzułmanami więc nikt nie zarzuci im ksenofobii i islamofobii, nie są żydami więc nikt nie zarzuci im antysemityzmu itd...

  • THC
   19 lutego, 11:27

   Katolicy za to sa swieci. Nic im nie mozna zarzucic. W meczecie wszyscy tak samo ubrani, a w polskim kosciele pokaz mody. Co jest modne u Sebixa i jego blond dzesuki! Lonsdale? hue hue hue ;D

  • THC
   19 lutego, 13:15

   Ale jaja! ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama