Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Minister sprawiedliwości chce kar za wykonywania zdjęć "pod spódnicą"

Minister sprawiedliwości chce kar za wykonywania zdjęć
Pozyskane przez Press Association pierwsze oficjalne dane na temat skali zjawiska wykazują, że ofiarami padają nawet 10-letnie dzieci... (Fot. Thinkstock)
Brytyjski minister sprawiedliwości David Gauke nie wyklucza, iż rząd poprze uznanie za przestępstwo seksualne robienie zdjęć pod spódnicą bez wiedzy fotografowanej. Petycję w tej sprawie podpisało prawie 100 tys. osób.
Reklama

Szef departamentu poinformował, iż posłowie największych partii są “przychylnie nastawieni” do podjęcia działań zapobiegających tego typu praktykom. Jednocześnie specjaliści dokonują rewizji istniejącego prawa pod kątem “sprawdzenia jego funkcjonalności”. Minister przyznał, iż “istnieją podstawy do wprowadzenia specjalnego paragrafu na tego typu przestępstwo”.

Zdaniem działaczy, obowiązujące prawa dotyczące podglądactwa, dobrych obyczajów i porządku publicznego nie dają podstaw do ścigania potajemnego wykonywania zdjęć miejsc intymnych. Według nich, powinien zostać stworzony osobny przepis w tej sprawie.

Pozyskane przez Press Association pierwsze oficjalne dane na temat skali zjawiska wykazują, że ofiarami padają nawet 10-letnie dzieci.

Dziennikarzom udało się ponadto ustalić, że tylko jedna trzecia służb policyjnych w Anglii i Walii posiada jakiekolwiek dane na ten temat.

“Rozumiem oburzenie i niepokój, jakie tego typu zachowania wywołują u ofiar i zrobię wszystko, by miały one pewność, iż ich skargi będą traktowane poważnie. Zgadzam się z apelami o zmianę prawa” - zaznaczył w Izbie Gmin David Gauke.

 

  Komentarze


  • Ziomek
   26 kwietnia, 19:15

   jak kobieta wyjdzie na plazyw bikini i wszystko odslania to jest ok, jesli na miescie ktos zerknie na jej nogi, posladki czy biust to jest to przestepstwo

  • Megi
   26 kwietnia, 22:55

   Zaczelabym od tych dziewczynek co do szkoly nakladaja sztuczne rzesy, makijaz a spodniczki ktore maja sluzyc za mundurek podwijaja w pasie do gory zeby sluzylo za wabik. Mlode prowokatorki, spodnica ledwo za tylek i wchodzi taka na pietro do autobusu oczekujac widowni. Senkju

  • Ziutek
   26 kwietnia, 23:18

   a ja nie mam nic przeciwko "mlodym prowokatorkom"...

  • Pisasz
   27 kwietnia, 05:56

   Do negocjacji
   Zapomniał wół jak cielęciem był

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama