Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Meghan Markle "porwana" przez oddziały SAS

Meghan Markle
Meghan Markle, jako członek rodziny królewskiej, musi przejść specjalne szkolenie z bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)
Przyszła małżonka księcia Harry'ego Meghan Markle spędziła dwa dni na terenie specjalnego ośrodka służb specjalnych w Herefordshire, gdzie uczyła się jak postępować w przypadku porwania lub ataku terrorystycznego. Oddziały SAS upozorowały jej uprowadzenie, aby nauczyć przyszłą księżnę scenariuszów zachowań w takich momentach.
Reklama

“Prowadzący zadbali o to, by ćwiczenia jak najbardziej przypominały realne sytuacje — szkolenie obejmowało nawet strzelanie z ostrej amunicji. Dzięki temu Markle będzie wiedziała, jak brzmią salwy z prawdziwej broni, gdyby znalazła się w sytuacji realnego zagrożenia” - donosi “Metro”.

Szkoleniowcy zadbali o to, by Meghan poczuła atmosferę zagrożenia.

“Te ćwiczenia mogłyby każdego przestraszyć na śmierć. Nawet jeśli Meghan będzie wiedziała, że wróg nie jest prawdziwy, gwarantuję, że będzie przerażona” - wyznał serwisowi jeden z wojskowych.

Markle została przygotowana do tego, jak zachowywać się w przypadku porwania, jaką formę relacji nawiązać z porywaczami oraz jak przetrwać w przypadku, gdyby udało jej się uciec.

Przyszła żona księcia Harry’ego, który towarzyszył jej podczas pobytu w ośrodku, jest obecnie pod stałą ochroną. Ślub pary, zaplanowany na 19 maja w Windsorze, ma zabezpieczać 30 żołnierzy elitarnej jednostki SAS.

“Metro” przypomniało, że podobne szkolenie odbyła księżna Diana przed poślubieniem księcia Karola. Kurs był na tyle realistyczny, że od wybuchu granatu zajęły się jej włosy.

Kate Middleton ominęły ćwiczenia, ponieważ w 2011 roku, gdy wychodziła za księcia Williama, zagrożenie terroryzmem było niższe.

 

  Komentarze


  • Pipa
   12 marca, 23:14

   Jezeli podczas eksplozji granatu ktos znajduje sie w odleglosci umozliwiajacej "zajecie sie" wlosow, to raczej nie ma szans na przezycie. Chyba, ze to cos jest swieca na torcie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama