Matty Cash zadedykował gola Kędziorze i jego rodzinie

Piękny gest Matty'ego Casha w meczu Premier League! (Fot. Henry Browne/Getty Images)
Piłkarz Aston Villi Matty Cash zdobył bramkę we wczorajszym, wyjazdowym meczu 27. kolejki angielskiej ekstraklasy z Brighton & Hove Albion. Trafienie zadedykował koledze z reprezentacji Polski Tomaszowi Kędziorze, który przebywa na Ukrainie.

Cash trafił do siatki w 17. minucie spotkania w Brighton, oddając precyzyjny strzał z dystansu. Po chwili zbiegł do linii bocznej i podciągnął koszulkę i zaprezentował drugą z napisem: "Tomasz Kędziora + family - stay strong my bro" (Tomasz Kędziora + rodzina - bądź silni, bracie). Zgodnie z przepisami, został za to ukarany żółtą kartką.

Kędziora jest piłkarzem Dynama Kijów na Ukrainie, która została zaatakowana zbrojnie przez Rosję. Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi działania, mające na celu przewiezienie sportowca i jego rodziny w bezpieczne miejsce.

W wyjściowym składzie zespołu Brighton&Hove Albion znalazł się inny reprezentant Polski Jakub Moder.

Tymczasem prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchester City pokonał wczoraj na wyjeździe Everton 1:0 w 27. kolejce. Mistrz kraju ma sześć punktów przewagi nad wiceliderem - Liverpoolem, który rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Zwycięstwo gościom na stadionie Evertonu zapewnił w 81. minucie Phil Foden, który posłał piłkę do siatki po niefortunnej interwencji dwóch obrońców "The Toffees".

Później doszło jeszcze do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym "The Citizens", kiedy ręką zagrał obrońca John Stones. Z niejasnych powodów po analizie VAR zespół sędziowski nie przyznał Evertonowi rzutu karnego.

Liverpool w tej kolejce pauzuje, ponieważ w niedzielę zmierzy się z Chelsea Londyn w finale Pucharu Ligi.