Manchester United znów zwycięski pod wodzą Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer przynosi szczęście klubowi Manchesteru United? (Fot. Getty Images)
Manchester United wciąż wygrywa pod wodzą zatrudnionego niespełna miesiąc temu Norwega Ole Gunnara Solskjaera. We wczorajszym meczu 22. kolejki angielskiej ekstraklasy jego piłkarze pokonali w Londynie trzeci w tabeli Tottenham Hotspur 1:0.

Jedyną bramkę w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej kolejki zdobył tuż przed przerwą Marcus Rashford po znakomitym podaniu przez pół boiska Francuza Paula Pogby.

Jednym z bohaterów gości na Wembley był też hiszpański bramkarz David de Gea, który wiele razy ratował zespół przed stratą goli. Wystarczy wspomnieć, że Tottenham w drugiej połowie oddał aż jedenaście celnych strzałów.

MU wygrał ligowy mecz na wyjeździe z Tottenhamem po raz pierwszy od 2012 roku.

De Gea przyznał, że Solskjaer przyniósł szczęście do klubu. "To jest prawdziwy Manchester United" - dodał zadowolony golkiper.

Pod wodzą Solskjaera, który zastąpił zwolnionego za słabe wyniki Portugalczyka Jose Mourinho, Manchester United wygrał wszystkie sześć spotkań - pięć w Premier League (bilans bramek 15-3) oraz mecz z Reading 2:0 w Pucharze Anglii.

Dzięki temu szóste w tabeli "Czerwone Diabły" odrabiają straty poniesione w pierwszej części sezonu. Obecnie mają 41 punktów i zrównały się z Arsenalem Londyn, który dzień wcześniej przegrał w derbowym spotkaniu z West Ham United 0:1. W bramce zwycięskiej ekipy wystąpił Łukasz Fabiański, w przeszłości zawodnik Arsenalu. Trzeci Tottenham ma 48 punktów.

Prowadzący w tabeli Liverpool (57 pkt) po czternastym w sezonie golu Egipcjanina Mohameda Salaha (z rzutu karnego) pokonał w sobotę na wyjeździe Brighton 1:0.

Wczoraj, oprócz szlagieru na Wembley, odbyło się również spotkanie Evertonu u siebie z AFC Bournemouth. Gospodarze zwyciężyli 2:0, a rezerwowym w ekipie gości był Artur Boruc.

Wicelider Manchester City, który traci do Liverpoolu siedem punktów, swój mecz w tej kolejce rozegra dzisiaj  - podejmie o godz. 20:00 czasu GMT Wolverhampton Wanderers.