Manchester United w finale Pucharu Anglii. Po raz pierwszy od 9 lat!

Szczęście zawodników i szczęście fanów (Fot. Getty Images)
Manchester United pokonał na stadionie Wembley w Londynie Everton 2:1 w półfinale piłkarskiego Pucharu Anglii. Podopieczni Louisa van Gaala w finale zmierzą się ze zwycięzcą pary Crystal Palace - Watford.

Wszystkie trzy bramki zdobyli piłkarze "Czerwonych Diabłów". Podopieczni van Gaala objęli prowadzenie w 34. minucie za sprawą Marouane'a Fellainiego. Doskonałą okazję na wyrównanie miał Romelu Lukaku, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Piłkarzy Evertonu wyręczył stoper "Czerwonych Diabłów" Chris Smalling, który w 75. minucie trafił do własnej bramki. Gola na wagę awansu strzelił dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Anthony Martial. Tym samym Manchester United zagra w finale Pucharu Anglii po raz pierwszy od dziewięciu lat, a van Gaal zachował szansę na zdobycie jakiegoś trofeum w tym sezonie.

Drugi półfinał odbędzie się dzisiaj również na stadionie Wembley, gdzie Crystal Palace zmierzy się z Watford. Finał zaplanowany jest na 21 maja.