Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lukas Bauer trenerem polskiej kadry biegaczy narciarskich?

Lukas Bauer trenerem polskiej kadry biegaczy narciarskich?
Czech może wkrótce zostać trenerem polskiej kadry biegaczy narciarskich. (Fot. Facebook/Lukáš Bauer)
Trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich Czech Lukas Bauer jest blisko objęcia kadry polskich biegaczy narciarskich. 'Do omówienia pozostały szczegóły' - poinformował sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.
Reklama

Sezon 2018/19 w wykonaniu biegaczy był bardzo słaby. Podczas mistrzostw świata w Seefeld najlepszym indywidualnym wynikiem biało-czerwonych było 30. miejsce Macieja Staręgi w sprincie techniką dowolną. W Austrii zawodnicy nie spodziewali się aż tak słabych rezultatów, a ich przyczyny upatrywali w zbyt późno zakończonym obozie wysokogórskim.

PZN postanowił zakończyć współpracę z trenerem Tadeuszem Krężelokiem i rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. We wtorek w Warszawie odbyło się spotkanie z Bauerem, w którym wziął udział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

"Do omówienia pozostały szczegóły. Ustaliliśmy już między innymi kwestię wynagrodzenia. Lukas wraca teraz do Czech przemyśleć sprawę, a potem chce jeszcze spotkać się z zawodnikami oraz sztabem serwisowym. Jestem bardzo dobrej myśli" - stwierdził Winkiel.

41-latek to legenda czeskich biegów, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. Odniósł 18 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co przełożyło się m.in. na Kryształową Kulę w sezonie 2007/08 i dwa triumfy w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Po zakończeniu profesjonalnej kariery w 2017 roku stworzył rywalizujący w maratonach narciarskich Team Bauer.

"Zespół Lukasa dalej będzie funkcjonował, ale nasza kadra będzie dla niego priorytetem. Praca z nią jest dla niego ciekawym wyzwaniem" - podkreślił Winkiel.

Oficjalnie objęcia kadry przez Bauera można się spodziewać po posiedzeniu zarządu PZN, które zaplanowano na 29 kwietnia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama