Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lufthansa odwoła we wtorek 800 lotów z powodu strajku

Lufthansa odwoła we wtorek 800 lotów z powodu strajku
Pracownicy Lufthansy domagają się większych płac. (Fot. Getty Images)
Z powodu strajków ostrzegawczych w czterech niemieckich portach lotniczych, odwołanych będzie jutro 800 spośród łącznie 1600 lotów Lufthansy - poinformował niemiecki flagowy przewoźnik powietrzny.
Reklama

Strajki ostrzegawcze w portach lotniczych Frankfurtu, Monachium, Kolonii i Bremy zarządził w następstwie sporu płacowego związek zawodowy pracowników usług Verdi. Jego decyzję skrytykowała odpowiedzialna w zarządzie Lufthansy za sprawy personalne Bettina Volkens.

"Jest całkowicie nie do przyjęcia, że związek zawodowy rozgrywa ten konflikt kosztem podróżnych, których on nie dotyczy. Lufthansa w ogóle nie jest stroną w tym konflikcie płacowym, niemniej skutki tego sporu odczują przede wszystkim nasi klienci i my" - poinformowała Volkens.

W ramach anulowanych wtorkowych połączeń, w tym 58 lotów międzykontynentalnych, zamierzano przewieźć około 90 tys. pasażerów. Mają oni prawo do jednorazowej bezpłatnej zmiany rezerwacji lub - ale tylko w przypadku lotów wewnątrz Niemiec - do skorzystania z komunikacji kolejowej.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama