Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Loty pomiędzy UK a Unią Europejską mogą być zawieszone w dniu Brexitu

Loty pomiędzy UK a Unią Europejską mogą być zawieszone w dniu Brexitu
Czy w Wielkiej Brytanii dojdzie do paraliżu komunikacyjnego? (Fot. Getty Images)
Osoby planujące podróże samolotem na 29 marca 2019 roku powinny poszukać alternatywnych środków transportu - informuje dziennik 'Metro'. Choć do oficjalnego wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty pozostało jeszcze 1,5 roku, już teraz wiadomo, że tego dnia wszystkie loty prawdopodobnie będą zawieszone.
Reklama

Informację potwierdził Kanclerz Skarbu w gabinecie May, Philip Hammond. Jego zdaniem dojdzie do chwilowego paraliżu komunikacyjnego, jeśli nie uda się uwzględnić wątku lotniczego w trakcie negocjacji. W przypadku braku porozumienia zawieszenie lotów jest "niemal pewne".

"To oczywiście tylko teoria, że wszystkie loty będą zawieszone w dniu Brexitu. Nie wydaje mi się jednak, aby ktokolwiek wierzył, że dojdzie do takiej sytuacji" - poinformował.

"Brexit będzie miał wpływ na różne gałęzie życia, musimy więc określić co może się wydarzyć i przygotować na to plan" - dodał.

Słowa Hammonda padły dzień po tym, jak szef British Airlines Passengers Association (BAPA), Brian Strutton, zaalarmował, że Brexit będzie miał gigantyczny wpływ na branżę lotniczą. 

"Brytyjskie linie lotnicze będą musiały wstrzymywać loty. To jednak znacznie poważniejsze niż się wydaje. Pasażerowie odczują wpływ Brexitu dużo wcześniej niż w marcu 2019 roku. Żadna linia lotnicza nie będzie ryzykowała sprzedaży biletów na ten okres. Z drugiej strony, sami pasażerowie mogą bać się rezerwacji lotów na marzec 2019" - poinformował ekspert.

W połowie lipca br. całkowitym zawieszeniem lotów z Wielkiej Brytanii groził Michael O’Leary, szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair.  

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   11 października 2017, 13:26

   To dobrze powinni zawiesic na zawsze

  • Doris
   11 października 2017, 13:34

   Bardzo dobrze ze loty pomiędzy UK a Unią Europejską mogą być zawieszone w dniu Brexitu.
   Brexit means brexit Thereso May !!!!!!!!!!!!!!
   Jeszcze tylko ogrodzic wyspiarzy wysokim plotem z zasiekami w około granic z. UE a imigrantow z Calais dostarczyc przed brexitem do ich kraju przeznaczenia wraz z emerytami brytyjskimi zyjacymi na koszt UE.

  • Wolny
   11 października 2017, 13:46

   Szkoda mi was tlumoki ale wasza wiedza jest na poziomie wczesno porodowym !.

  • THC
   11 października 2017, 13:53

   Widać flustracje tych którzy nie dostaną rezydenturki. Plebs.

  • Jaras
   11 października 2017, 14:21

   nic nie bedzie zawieszone.firma londynek jest liderem w sianiu propagandy.czekamy na brexit.

  • Do THC
   11 października 2017, 16:36

   Flustracje to ty masz codziennie jak zaglondasz do majtek,popaprancu...

  • Aa g
   11 października 2017, 17:26

   Czytelnik i ThC laureaci nagrody Nobla! Nowa dziedzina " monotematycznosc ". Jakos sie podzielicie nagroda w tym roku a w przyszlym niech wygra lepszy !!!

  • Luzak
   11 października 2017, 19:53

   A kto powiedzial.ze.brexit sie w 2019 roku skonczy hehe ale was podkrecaja ha tylko czytam te wasze wypociny codziennie i sie smieje Wolny czytelnik i thc jestescie niesamowici slabych wkirwiaxie ja mam.z was beke

  • Czytelnik anonimowy
   11 października 2017, 21:24

   I może wróci normalność bo niekontrolowana imigracja zepsuła ten kraj .

  • Czytelnik stały
   11 października 2017, 22:22

   Masz rację - Czytelniku anonimowy !!! Przed inwazją taniej siły roboczej godzącej się na pracę po kilkanaście godzin dziennie za najniższe stawki godzinowe bez żadnych dodatków praca tutaj,nawet na czarno była nie do porównania !!! Masowy najazd tanich wyrobników spowodował nienawiść tubylców do wszystkich imigrantów z Europy wschodniej.Najwięcej zjechało się od 2004 wyrobników z popegeerowskich wsi wschodniej Polski i Pomorza.Brak języka zrobił z nich tanich wyrobników w firmach,w których zaraz potem zaczęli zwalniać się Brytyjczycy jak normy szły z roku na rok o 100% a zarobki stały...

  • Kkd
   12 października 2017, 12:39

   @czytelni staly - 100% racji! dodaj jeszcze koniecznie Sosonowiec, calymi rodzinami tu zyja i tylko aby zasilek, zero rozwoju osobistego, zero ambicji, jak 10 lat temu "aj bi to work hir" atk i teraz. Tfu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama