Loew sugeruje Podolskiemu... zmianę klubu

Loew (na zdj. z Podolskim) cche, aby zawodnik odszedł z Arsenalu (Fot. Getty Images)
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew dał do zrozumienia, że napastnik Lukas Podolski powinien znaleźć klub, w którym grałby więcej niż w Arsenalu Londyn, jeśli chce mieć miejsce w drużynie mistrzów świata.

"On musi rozgrywać mecze na wysokim poziomie. Powinien o tym pomyśleć" - oznajmił Loew na konferencji prasowej przed dzisiejszym spotkaniem eliminacji Euro 2016 z Gibraltarem w Norymberdze.

Selekcjoner reprezentacji nie ukrywał, że nie jest w stu procentach usatysfakcjonowany formą urodzonego w Gliwicach 29-letniego piłkarza. "Nie jest przygotowany fizycznie na 90 minut. Musi grać częściej" - powtórzył.

Podolski rozegrał w reprezentacji Niemiec 120 meczów, strzelając 47 goli. W lipcu w Brazylii zdobył z kolegami mistrzostwo świata, obserwując jednak większość meczów z ławki rezerwowych. Na boisku pojawił się tylko pod koniec meczu grupowego z Portugalią oraz w pierwszej połowie spotkania tej samej fazy z USA.

W Arsenalu nie jest już w tym sezonie zawodnikiem z podstawowego składu. Zaliczył 50 minut w czterech pojedynkach Premier League oraz 29 minut w trzech w Lidze Mistrzów. Trzy pierwsze spotkania eliminacji Euro 2016 rozpoczynał także jako rezerwowy, grając w sumie przez 60 minut.

W eliminacjach Euro 2016 Niemcy są rywalami grupowymi Polaków. 11 października biało-czerwoni pokonali ich w Warszawie 2:0. Podolski wbiegł na murawę w 77. minucie.