Liverpool i Hull City awansowały do półfinału Pucharu Ligi

Nowy bohater Liverpoolu - Ben Woodburn. (Fot. Getty Images)
FC Liverpool i Hull City awansowały do półfinału piłkarskiego Pucharu Ligi, eliminując drużyny z zaplecza ekstraklasy - Leeds i Newcastle. Najmłodszym strzelcem bramki w historii Liverpoolu został wczoraj wieczór 17-letni Ben Woodburn.

Liverpool wygrał u siebie z Leeds United 2:0. Pierwszą bramkę zdobył w 75. minucie Belg Divock Origi, a pięć minut później wynik ustalił wchodzący do gry z ławki rezerwowych Woodburn.

Młody napastnik ma dokładnie 17 lat i 45 dni. Poprzednio klubowym rekordzistą był słynny Michael Owen, który, gdy w 1997 roku po raz pierwszy strzelił gola dla "The Reds", był starszy o 98 dni.

Konkurs rzutów karnych zadecydował o awansie Hull City. Po 90 minutach meczu z Newcastle kibice nie zobaczyli goli, a w dogrywce w odstępie kilkudziesięciu sekund padły dwie bramki.

Najpierw Senegalczyk Mohamed Diame trafił w 98. minucie dla Newcastle, a w następnej wyrównał Szkot Robert Snodgrass. W karnych gospodarze nie mylili się, wygrywając 3-1.

Dzisiaj w pozostałych meczach ćwierćfinałowych Manchester United zagra z West Ham, a Arsenal Londyn z Southampton.