Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Linie Flybmi odwołują loty i zaprzestają prowadzenia działalności

Linie Flybmi odwołują loty i zaprzestają prowadzenia działalności
Linie lotnicze Flybmi już nie będą funkcjonować. (Fot. Getty Images)
Brytyjski przewoźnik Flybmi, należący do linii lotniczych BMI British Midland, ogłosił wczoraj zaprzestanie prowadzenia działalności. W trybie natychmiastowym odwołano wszystkie loty, powodując chaos i zdezorientowanie wśród pasażerów rozsianych po całej Europie. Oficjalnym powodem decyzji jest niepewność w związku z Brexitem oraz rosnące koszty paliwa.
Reklama

Flybmi założone zostały w 1987 roku jako Business Air, a w obecnej formie funkcjonowały od 2012 roku. Głównymi hubami przewoźnika są port lotniczy Aberdeen i Manchester.

Dysponujące 17 samolotami linie oferowały połączenia z 25 miastami europejskimi (Aberdeen, Bristol, Brno, City of Derry, Dusseldorf, East Midlands, Esbjerg, Frankfurt, Hamburg, Jonkoping, Karlstad, London Stansted, Lublin, Milan Bergamo, Munich, Newcastle, Norrkoping, Nuremburg, Oslo, Paris Charles de Gaulle, Rostock/Laage, Saarbrucken, Stavanger) - w tym z jednym miastem w Polsce - Lublinem.

W 2018 roku linie obsłużyły 522 tys. pasażerów podczas 29 tys. lotów.

W związku z niepewną sytuacją związaną z Brexitem oraz rosnącymi kosztami utrzymania z dn. 16 lutego Flybmi odwołały swoje loty w trybie natychmiastowym. Na swojej stronie internetowej linie zamieściły informację prasową, informującą o przyczynach swojej decyzji oraz o tym, co pasażerowie powinni zrobić, jeśli zakupili bilety na podróż Flybmi po 15 lutego. Zapewnia się ich o zwrocie pieniędzy za bilet oraz kieruje w odpowiednie miejsca w celu refundacji za rezerwację dokonaną przez pośredników.

Wielu podróżujących utknęło wczoraj na lotniskach Europy, oczekując na loty Flybmi. Niektórzy skarżyli się w rozmowach z BBC, że linie sprzedawały bilety jeszcze wczoraj, na kilka godzin przed oficjalnym komunikatem o zaprzestaniu działalności.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama