Liga hiszpańska: Trzecie z rzędu zwycięstwo Barcelony jedną bramką

Jedynego gola dla Barcelony zdobył 20-letni Pedri (pierwszy z prawej). (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Gironę 1:0 w 19. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Wcześniej takim samym wynikiem wygrali w tych rozgrywkach z Atletico Madryt i Getafe. We wszystkich tych meczach z powodów dyscyplinarnych pauzował Robert Lewandowski.

Podobnie jak w starciu z Getafe w minioną niedzielę jedynego gola zdobył Pedri. W 61. minucie 20-letni pomocnik wykorzystał dogranie Jordiego Alby z lewej strony i bez kłopotu skierował piłkę do pustej bramki.

Pedri pojawił się na boisku w 26. minucie, kiedy zastąpił kontuzjowanego Ousmane'a Dembele. Pod nieobecność Lewandowskiego Francuz był z kolei strzelcem jedynego gola w starciu z Atletico.

Polski napastnik został zawieszony na trzy spotkania ze względu na czerwoną kartkę i niesportowe zachowanie w meczu z Osasuną Pampeluna 8 listopada (2:1). Wczorajsze starcie z Gironą było ostatnim z nich i Lewandowski będzie już mógł wystąpić w środę, gdy "Duma Katalonii" rozegra zaległe spotkanie z Betisem Sewilla.

Barcelona ma 47 punktów po 18 spotkaniach i o sześć wyprzedza Real Madryt, który rozegrał 17 meczów. "Królewscy" podejmą dzisiaj trzeci w tabeli Real Sociedad - 38 pkt po 18 spotkaniach.