Liga angielska: Liverpool nie zwalnia tempa

Mohamed Salah wywalczył zwycięstwo dla "Czerwonych". (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu pokonali na własnym stadionie Watford 2:0 wdzisiejszym meczu 17. kolejki ligi angielskiej. To była szesnasta wygrana w obecnym sezonie 'The Reds', którzy zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Spotkanie lidera z ostatnią drużyną w tabeli było znacznie bardziej wyrównane niż wskazywały zajmowane lokaty. Gdyby piłkarze Watfordu byli nieco bardziej skuteczni, mogli pokusić się o niespodziankę. W kluczowych mmentach brakowało im jednak dokładności.

Takich problemów nie mieli gospodarze. Prowadzenie Liverpoolowi w 38. minucie dał Mohamed Salah, który popisał się ładnym strzałem z okolicy linii pola karnego. Egipcjanin przypieczętował wygraną w 90. minucie z bliska piętą umieszczając piłkę w siatce.

Podopieczni trenera Juergena Kloppa mają w tabeli 11 punktów przewagi nad Leicester City.