Liga angielska: Arsenal bezradny w starciu z mistrzem

5:0 dla Man City! Arsenal wraca do Londynu pokonany... (Fot. Shaun Botterill/Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Manchesteru City rozgromili u siebie Arsenal Londyn 5:0 w 3. kolejce angielskiej Premier League. 'Kanonierzy' po raz pierwszy od sezonu 1954/55 przegrali trzy pierwsze mecze ligowe.

Po pierwszych 12 minutach "The Citizens" prowadzili już 2:0. Jako pierwszy do bramki trafił Ilkay Guendogan (7.), a potem Ferran Torres. W 35. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul na Joao Cancelo zobaczył Szwajcar Granit Xhaka, który niedawno przedłużył kontrakt z Arsenalem.

Po tym wydarzeniu Manchester City jeszcze bardziej zdominował spotkanie. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Gabriel Jesus, a po zmianie stron trafiali Rodrigo (53.) i ponownie Torres (84.). Gdyby nie dobra postawa bramkarza Bernda Leno, przegrana "Kanonierów" mogłaby być jeszcze bardziej dotkliwa.

Piłkarze Arsenalu nie tylko przegrali pierwsze trzy mecze, ale i nie zdobyli w tym sezonie jeszcze ani jednego gola. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Z kolei Manchester City przed kolejnymi rozstrzygnięciami 3. kolejki jest liderem. Na koncie ma dwa zwycięstwa i jedną porażkę.