Liga Narodów: Polacy bezsilni wobec Holandii. Czekają na mecz z Walią

Holendrzy okazali się bezkonkurencyjni i są obecnie liderami grupy. (Fot. Getty Images)
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Warszawie z Holandią 0:2 w swoim piątym meczu grupy A4 Ligi Narodów. W tabeli prowadzi zespół 'Oranje'. Sprawa utrzymania się w grupie rozstrzygnie się w niedzielę. Biało-czerwoni w Cardiff zagrają z Walią.

Czerwcowy remis 2:2 w Rotterdamie zespołu Czesława Michniewicza pozwalał mieć nadzieję, że w środę kibice gospodarzy mogą liczyć na korzystny wynik. Boiskowa rzeczywistość wyraźnie temu zaprzeczyła. Holendrzy byli zdecydowanie lepszą drużyną. Stworzyli zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich, z których dwie wykorzystali.

Biało-czerwoni też mieli dogodne okazje, ale zdarzały się bardzo sporadycznie. Najlepszej w drugiej połowie nie wykorzystał Arkadiusz Milik, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W drugim meczu tej grupy Walia przegrała w Brukseli z Belgią 1:2. Drużyna gości, z którą niedawno 4-letnim kontraktem związał się Robert Page, w niedzielę w Cardiif będzie rywalem Polski. Stawką utrzymanie się w grupie. Biało-czerwonym wystarczy remis.

Belgia w pierwszej połowie szybko zdominowała przeciwnika. Pierwszy gol padł po akcji prawym skrzydłem Michy Batshuayi'ego. Piłka po jego podaniu trafiła do Kevin De Bruyne, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Wayne Hennesseya. Z tej samej strony boiska zainicjowana została jedna z kolejnych akcji gospodarzy. Tym razem obaj piłkarze zamienili się rolami. Pewnym egzekutorem okazał się Batshuayi.

Bezpośrednio po przerwie Walijczycy przeprowadzili atak, a po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Moore głową zdobył kontaktową bramkę. Gra się wyrównała. Gościom nie pomógł wprowadzony w drugiej połowie do gry Gareth Bale, który zaliczył 107. występ w narodowych barwach.

Walijczycy na znak żałoby po śmierci królowej Elżbiety II grali z czarnymi opaskami.

W tabeli Holandia prowadzi z 13 pkt, o trzy "oczka" mniej ma druga Belgia.