Liga włoska: Wygrana Napoli z Milanem, asysta Zielińskiego

Zieliński w akcji podczas wczorajszego meczu. (Fot. MB Media/Getty Images)
Piłkarze Napoli odnieśli ważne zwycięstwo we włoskiej ekstraklasie. W emocjonującym szlagierze 18. kolejki pokonali na wyjeździe dotychczasowego wicelidera AC Milan 1:0 i awansowali na drugie miejsce. Asystę przy jedynym golu zaliczył Piotr Zieliński.

Pomocnik reprezentacji Polski w rozegranym w poprzedni weekend spotkaniu z Empoli został już na początku zmieniony z powodu problemów z oddychaniem.

Zieliński szybko wrócił do zdrowia i wczoraj wybiegł w podstawowym składzie na San Siro. Już w piątej minucie dośrodkował precyzyjnie z rzutu rożnego, co wykorzystał reprezentant Macedonii Północnej Elif Elmas, strzelając głową gola.

Jak się okazało, to była akcja na wagę zwycięstwa.

Wprawdzie w 90. minucie piłkarze Milanu zdołali trafić do bramki Napoli, ale radość Iworyjczyka Francka Kessiego, obchodzącego tego dnia 25. urodziny, okazała się przedwczesna. Sędzia po obejrzeniu powtórek wideo anulował jego gola, odgwizdując spalonego.

Zieliński grał w niedzielny wieczór do 77. minuty.

Napoli, które w trzech poprzednich meczach Serie A zdobyło zaledwie jeden punkt, awansowało na drugie miejsce. Podopieczni trenera Luciano Spallettiego mają 39 pkt, podobnie jak trzeci obecnie Milan.

Liderem z 43 punktami, po serii sześciu ligowych zwycięstw z rzędu, jest broniący tytułu Inter Mediolan.