Liga włoska: Weteran Giroud zapewnił Milanowi derbowe zwycięstwo

Giroud pokazał się wczoraj w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu i występujący w roli gospodarza Inter Mediolan przegrał derbowe starcie z Milanem 1:2 w szlagierze 24. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bohaterem był francuski napastnik gości Olivier Giroud, który w ciągu trzech minut strzelił oba gole dla gości.

Przed meczem faworytem wydawał się prowadzący w tabeli Inter, niepokonany w Serie A od 16 października. Wprawdzie Milan świetnie zaczął sezon, ale od listopada - patrząc na statystyki przed derbami - wygrał tylko pięć z 12 ligowych meczów.

Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać te prognozy. Inter prowadził od 38. minuty po golu Chorwata Ivana Perisica.

Taki wynik utrzymywał się długo, ale kwadrans przed końcem spotkania swój show rozpoczął doświadczony Giroud, który w podstawowym składzie zastępował kontuzjowanego Szweda Zlatana Ibrahimovica.

35-letni napastnik, były piłkarz Arsenalu i Chelsea Londyn, wyrównał wówczas na 1:1, a w 78. minucie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

"Byłem trochę sfrustrowany w pierwszej połowie, podobnie jak cała drużyna, ponieważ nie graliśmy dobrze i wiedzieliśmy o tym. Po przerwie pokazaliśmy jednak wspaniałego ducha zespołu. Wróciliśmy!" - cieszył się po meczu Giroud.

Inter pozostał na pierwszym miejscu, ma 53 punkty (i mecz zaległy), ale jego lokalny rywal awansował na drugie i traci już tylko punkt do lidera.

Derby della Madonnina to jedna z najbardziej wyrównanych piłkarskich rywalizacji. We wszystkich oficjalnych rozgrywkach drużyny te mierzyły się ze sobą już 230 razy. Inter ma na koncie 84 zwycięstwa, Milan 78, a 68-krotnie był remis.

Napoli Piotra Zielińskiego dziś zagra na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Venezią. Tego samego dnia Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Veronę, która w styczniu pozyskała ze Śląska Wrocław Mateusza Praszelika.