Liga włoska: Pewne zwycięstwo Juventusu ze Szczęsnym w bramce

Juventus rozpoczął sezon od zwycięstwa. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn pewnie pokonał na wyjeździe Udinese 3:0 w 1. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkarzem gości był Wojciech Szczęsny, a w 77. minucie na boisku pojawił się także napastnik 'Starej Damy' Arkadiusz Milik.

Turyńczycy byli wczoraj zdecydowanie lepsi od Udinese, a bramki zdobyli Federico Chiesa (2.), Serb Dusan Vlahovic (20. z rzutu karnego) i Francuz Adrien Rabiot (45+3.).

Juventus próbuje zatrzeć złe doświadczenia z poprzedniego sezonu, kiedy z powodu nieprawidłowości finansowych odjęto mu 10 punktów w ligowej tabeli, a ponadto wykluczono z udziału w Lidze Konferencji.

W innym wczorajszym meczu AS Roma zremisowała u siebie z Salernitaną 2:2. Po dwa gole zdobyli Andrea Belotti (17. i 82.) dla drużyny gospodarzy, prowadzonej przez Portugalczyka Jose Mourinho, oraz Antonio Candreva (36. i 49.) dla ekipy, której trenerem jest inny Portugalczyk, były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

W Romie od 65. minuty grał Nicola Zalewski, natomiast w Salernitanie zadebiutował sprowadzony w czwartek z Pogoni Szczecin Mateusz Łęgowski (od 79. minuty).

W sobotę pierwsze zwycięstwo odniosło broniące tytułu Napoli, w składzie z Piotrem Zielińskim. Mistrz pokonał na wyjeździe beniaminka Frosinone 3:1. W zespole gospodarzy rezerwowym był Przemysław Szymiński.

Poza tym Verona, w której wystąpił Paweł Dawidowicz, pokonała na wyjeździe Empoli 1:0. Z kolei w starciu Genoi z Fiorentiną (1:4) od 59. minuty w pokonanym zespole gospodarzy grał Filip Jagiełło.

Od zwycięstwa sezon rozpoczęły też ekipy Interu Mediolan i Atalanty Bergamo. Obie wygrały swoje spotkania po 2:0. Z kolei Lazio Rzym uległo na wyjeździe Lecce 1:2, mimo że do 85. minuty prowadziło 1:0.

Dzisiaj Torino podejmie Cagliari, a Bologna zagra z AC Milan.