Liga włoska: Napoli nie zwalnia tempa

Piotr Zieliński z SSC Napoli walczy o piłkę z Nadirem Zorteą z US Sassuolo podczas wczorajszego meczu. (Fot. Getty Images)
Napoli pokonało na wyjeździe Sassuolo 2:0 w meczu inaugurującym 23. kolejkę włoskiej ekstraklasy i jest zdecydowanym liderem tabeli.

Piotr Zieliński zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 58. minucie i niedługo później został ukarany żółtą kartką. Bartosz Bereszyński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Napoli wygrało 18 z 19 ostatnich spotkań w Serie A. Mecz z Sassuolo praktycznie rozstrzygnęło w pierwszej połowie. W 12. minucie prowadzenie gościom dał Gruzin Chwicza Kwaracchelia, a w 33. podwyższył Victor Osimhen.

24-letni Nigeryjczyk jest w rewelacyjnej formie. To było jego 18. trafienie w 19. występie w tym sezonie w Serie A i zarazem siódmy mecz ligowy z rzędu z golem. W klasyfikacji strzelców o sześć bramek wyprzedza rodaka Ademolę Lookmana z Atalanty Bergamo i Argentyńczyka Lautaro Martineza z Interu Mediolan.

W tabeli Napoli o 18 punktów wyprzedza Inter, który w sobotę podejmie Udinese.