Liga hiszpańska: Skromna wygrana Realu dzięki rzutom karnym Benzemy

Karim Benzema był bohaterem wczorajszego meczu Realu z Celtą Vigo. (Fot. Getty Images)
Karim Benzema wykorzystał dwa rzuty karne, jeden zmarnował, a Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1 w 30. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na pozycji lidera. Dzisiaj szlagier - niepokonana w lidze od 4 grudnia Barcelona podejmie wicelidera Sevillę.

Doświadczony francuski napastnik wykorzystał "jedenastkę" w 19. i 69. minucie. Natomiast pomylił się w 64. minucie, gdy jego strzał obronił argentyński golkiper Matias Dituro. Łącznie Benzema, zdecydowany lider klasyfikacji strzelców Primera Division, ma w tym sezonie 24 trafienia.

Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Nolito - na 1:1 w 52. minucie.

Real ma obecnie 69 punktów i prowadzi z dużą przewagą nad rywalami.

Z Celtą "Królewscy" nie przegrali od ponad pięciu lat, a w Vigo ostatnio zostali pokonani w 2014 roku.

Szlagier tej serii zaplanowano na dzisiaj. O godz. 21:00 (czasu polskiego) niepokonana od 4 grudnia w hiszpańskiej ekstraklasie Barcelona podejmie Sevillę, a stawką będzie pozycja wicelidera tabeli.

Barcelona po słabym początku sezonu zaczyna się odradzać pod wodzą byłego piłkarza tego klubu Xaviego Hernandeza i dzięki świetnym transferom w okienku zimowym. "Duma Katalonii" wygrała siedem z ostatnich ośmiu meczów ligowych, a bez porażki pozostaje w trzynastu.

Obecnie zespół z Camp Nou ma 54 punkty (dodatkowo jeden mecz zaległy) i traci trzy do Sevilli.

Seria meczów bez porażki Sevilli jest jeszcze dłuższa - trwa od 28 listopada, ale składa się na nią znacznie większa liczba remisów, w tym siedem w ostatnich dziewięciu meczach. Andaluzyjczycy, w przeciwieństwie do niedzielnego rywala, odpadli już z Ligi Europy i mogą skupić się wyłącznie na rywalizacji w ekstraklasie.

Liga hiszpańska: "Xavi Hernandez zostanie w Barcelonie jak długo zechce"

Liga hiszpańska: Trener Realu Ancelotti zakażony koronawirusem

Liga hiszpańska: Sąd pierwszej instancji uniewinnił dwóch piłkarzy oskarżonych o gwałt