Liga hiszpańska: Kolejny krok Realu do mistrzostwa, wpadka Atletico

Real Madryt umacnia się na pozycji lidera. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt są coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii. We wczorajszym meczu 31. kolejki pokonali u siebie Getafe 2:0 i mają 12 punktów przewagi nad wiceliderem Sevillą. Niespodziewanej porażki 0:1 na Majorce doznało broniące tytułu Atletico Madryt.

"Królewscy" przystąpili do spotkania z czternastym w tabeli Getafe w świetnych nastrojach. W minioną środę pokonali na wyjeździe - w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów - broniącą trofeum Chelsea Londyn 3:1, a bohaterem był utrzymujący niesamowitą formę Karim Benzema. Doświadczony francuski napastnik popisał się kolejnym hat-trickiem.

Wczoraj wieczorem Benzema nie poprawił swojego dorobku na hiszpańskich boiskach, ale z 24 golami wciąż prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców.

Tym razem ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie jego koledzy - w 38. minucie do siatki trafił Brazylijczyk Casemiro, a pół godziny później wynik ustalił Lucas Vazquez.

"To nie było łatwe zadanie, ale sprawiliśmy, że wyglądało na łatwe" - przyznał po meczu piłkarz "Królewskich" Marcelo.

Rywale nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy.

Kwadrans przed końcem na boisko wszedł Walijczyk Gareth Bale, dla którego to był pierwszy od ponad dwóch lat występ na Santiago Bernabeu.Real ma już 72 punkty i o dwanaście wyprzedza Sevillę. Wicelider już w piątek pokonał 16. w tabeli Granadę 4:2, choć zwycięstwo przyszło Sevilli z trudem - jeszcze do 90+3. minuty utrzymywał się remis 2:2.