Liga hiszpańska: Kilkumiesięczna przerwa Modrica

29-letni piłkarz gra na pozycji środkowego pomocnika w Realu Madryt. (Fot. Getty Images)
Nawet trzy-cztery miesiące może pauzować chorwacki piłkarz Realu Madryt Luka Modric. W niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Włochami (1:1) doznał naderwania ścięgna mięśnia lewego uda.

Modric opuścił boisko już w 27. minucie, a jego miejsce zajął pomocnik Interu Mediolan Mateo Kovacic.

Początkowo media chorwackie i hiszpańskie pisały, że absencja zawodnika Realu potrwa do końca tego roku, ale po kolejnych badaniach okazało się, przerwa w grze będzie sporo dłuższa.

Z dorobkiem 10 punktów w czterech spotkaniach Chorwaci są liderami swojej grupy eliminacyjnej; tyle samo zgromadzili Włosi.

Natomiast w hiszpańskiej ekstraklasie Real Madryt jest pierwszy (strzelił 42 gole w 11 kolejkach) i wyprzedza o dwa punkty Barcelonę.