Liga hiszpańska: Bezbramkowy remis Realu, Barcelona powiększa przewagę

Wczorajszy mecz Realu z Betisem nie dostarczył zbyt wielu emicji. (Fot. Getty Images)
Real Madryt zremisował na wyjeździe z Betisem Sewilla 0:0 w 24. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Strata 'Królewskich' do prowadzącej Barcelony, która wcześniej pokonała u siebie Valencię 1:0, wzrosła do dziewięciu punktów.

Goście zdobyli wprawdzie gola - w 12. minucie do siatki trafił Francuz Karim Benzema, ale nie został on uznany, bo chwilę wcześniej piłkę dotknął ręką Niemiec Antonio Ruediger.

Real ma 53 punkty, Barcelona - 62. Betis z dorobkiem 41 zajmuje piąte miejsce.

Wcześniej lider, bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego w składzie, pokonał na Camp Nou Valencię 1:0. Zwycięstwo "Dumie Katalonii" dał w 15. minucie Brazylijczyk Raphinha, który zdobył gola głową wykorzystując dośrodkowanie Sergio Busquetsa.

Barcelona już po raz 18. w tym sezonie zachowała czyste konto w meczu ligowym.

Real i Barcelona zagrają ze sobą 19 marca w ekstraklasie i 5 kwietnia w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla. Oba spotkania odbędą się na Camp Nou. W miniony czwartek Katalończycy wygrali w Copa del Rey w Madrycie 1:0.