Liga hiszpańska: Zwycięstwo Barcelony bez Lewandowskiego

Barcelona zaliczyła bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Barcelona, bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego w składzie, pokonała u siebie z Valencię 1:0 w 24. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Gospodarze prowadzą w tabeli i mają 10 punktów przewagi nad wiceliderem Realem Madryt, który wieczorem gra z Betisem.

Zwycięstwo "Dumie Katalonii" dał w 15. minucie Brazylijczyk Raphinha, który zdobył gola wykorzystując dośrodkowanie Sergio Busquetsa.

W 55. minucie gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale Ferran Torres, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w Valencii, źle uderzył z rzutu karnego. Piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Chwilę później Barcelona przeprowadziła kolejną akcję, po której w słupek trafił z kolei Ansu Fati.

Od 59. minuty "Barca" musiała radzić sobie w dziesiątkę, bo Urugwajczyk Ronald Araujo faulował rywala jako ostatni obrońca. Wynik jednak już się nie zmienił i Barcelona już po raz 18. w tym sezonie zachowała czyste konto w meczu ligowym.

Lewandowski, który z 15 golami nadal prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców, pauzuje z powodu kontuzji mięśnia. Uraz wyeliminował polskiego napastnika także z czwartkowego spotkania z Realem w pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla (1:0).

Rewanż rozegrany zostanie na Camp Nou 5 kwietnia. Wcześniej oba zespoły spotkają się jeszcze raz, także w Barcelonie - 19 marca w 26. kolejce.