Liga francuska: PSG lepsze od Lens w starciu na szczycie, kolejny gol Frankowskiego

Piłkarze PSG zdecydowanie dominowali w czasie meczu z Lens. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali RC Lens 3:1 w meczu na szczycie 31. kolejki francuskiej ekstraklasy. W drużynie gości Przemysław Frankowski rozegrał całe spotkanie i strzelił honorowego gola. Kylian Mbappe zdobył 139. bramkę dla PSG w Ligue 1.

PSG przystąpiło do meczu z wiceliderem Ligue 1 bez kontyzjowanych Neymara, Marco Verattiego, Presnela Kimpembe, Renato Sanchesa i Nordiego Mukiele. Mimo to w pierwszym składzie mistrzów Francji znalazła się plejada gwiazd z Lionelem Messim i Kylienem Mbappe na czele.

Lens od 19. minuty grało w osłabieniu, gdyż pomocnik Salis Abdul Samed podciął rywala i otrzymał czerwoną kartkę.

Po kilku minutach wahadłowy PSG Nuno Mendes pobiegł do skraju pola karnego i uderzył, lecz piłka przeleciała kilka centymetrów obok prawego słupka. W 29. min napastnik Lens Lois Openda oddał strzał po ziemi w środek bramki, ale bramkarz Gianluigi Donnarumma przewidział jego zamiary.

Obrona gości skapitulowała w 31. min, gdy Vitinha podał do Mbappe, który nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Lens. 24-letni napastnik został samodzielnym rekordzistą pod względem liczby goli strzelonych w ekstraklasie dla PSG. Wcześniej dzielił rekord z Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim, który zdobył dla paryżan 138 bramek w Ligue 1.

Sześć minut później na 2:0 podwyższył Vitinha, któremu asystował Nuno Mendes.

Piłkarze Lens nie zdążyli się otrząsnąć po dwóch ciosach, a pod koniec pierwszej połowy gola strzelił Messi. "Les Parisiens" na przerwę zeszli z trzybramkowym prowadzeniem.

W czasie meczu Messi musiał zadowolić się jedną bramką. (Fot. Getty Images)

W drugiej połowie pomocnik Fabian Ruiz dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Frankowski, który pewnie trafił w lewy dolny róg bramki. To jego czwarty ligowy gol w obecnym sezonie. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców również w zeszły weekend w wygranym 2:1 meczu z RC Strasbourg.

W 76. minucie Frankowski uderzył pod poprzeczkę, ale Donnarumma zablokował jego strzał. Następnie gracze PSG przeprowadzili szybki kontratak, który wykończył Achraf Hakimi, ale Brice Samba był na postarunku. Wynik nie uległ już zmianie.

Rezerwowym w ekipie Lens był Łukasz Poręba.

Mbappe z dorobkiem 20 bramek jest liderem klasyfikacji strzelców Ligue 1. Jednego gola mniej ma napastnik Lille - Jonathan David.