Liga francuska: Skromna wygrana PSG bez kontuzjowanego Messiego

PSG wygrali z Lorient tylko 2:1. (Fot. Getty Images)
Piłkarze lidera Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe dobrze spisujący się w tym sezonie Lorient 2:1 w 14. kolejce francuskiej ekstraklasy. Goście musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Argentyńczyka Lionela Messiego.

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu zmaga się z kontuzją ścięgna Achillesa. To budzi duży niepokój również wśród kibiców reprezentacji Argentyny - już 20 listopada zaczyna się mundial w Katarze. Wśród rywali "Albicelestes" w grupie C będzie Polska.

Pod nieobecność Messiego bohaterem paryżan okazał się inny słynny piłkarz z Ameryki Południowej - Neymar, który zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Brazylijczyk trafił do siatki już w dziewiątej minucie.

Piłkarze piątego w tabeli Lorient wyrównali na początku drugiej połowy - strzelcem gola był Nigeryjczyk Teremas Moffi. Wkrótce potem Moffi mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, ale tym razem trafił w poprzeczkę.

Ostatnie słowo należało do obrońców tytułu. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Neymara gola głową strzelił Portugalczyk Danilo Pereira.

Prowadzący w tabeli paryżanie mają 38 punktów i wyprzedzają o pięć RC Lens. Wicelider już w sobotę pokonał na wyjeździe Angers 2:1. Całe spotkanie w ekipie gości rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba był rezerwowym. W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanego Adama Buksy.

Messi o MŚ 2022: "To będzie na pewno mój ostatni mundial"

MŚ 2022: Dla Messiego faworytami są Francja i Brazylia

Messi: Nie obawiamy się nikogo na mundialu, ale zachowajmy spokój