Liga francuska: Remis Monaco z Nantes na otwarcie, Messi coraz bliżej PSG

Nantes i Monaco zremisowały na otwarcie sezonu Ligue 1. (Fot. Getty Images)
Monaco, z bramkarzem Radosławem Majeckim na ławce rezerwowych, zremisowało z Nantes 1:1 w meczu inaugurującym sezon francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Tymczasem 'L'Equipe' donosi, że Argentyńczyk Lionel Messi jest bliski dołączenia do Paris Saint-Germain.

Obie bramki w Monako padły w pierwszej połowie. Prowadzenie gospodarzom dał Portugalczyk Gelson Martins w 14. minucie, a wyrównał w 42. reprezentant Kamerunu Jean-Charles Castelletto.

Broniący tytułu zespół Lille rozpocznie rywalizację w Ligue 1 w niedzielę od wyjazdowego meczu z Metz, natomiast dzień wcześniej PSG zmierzy się z beniaminkiem Troyes, również na stadionie rywala.

Według wczorajszych doniesień "L'Equipe", Messi lada dzień podpisze kontrakt z paryskim klubem. W czwartek Barcelona ogłosiła, że mimo osiągnięcia porozumienia w sprawie nowego kontraktu z argentyńskim piłkarzem do podpisana umowy nie dojdzie ze względu na przepisy finansowe ligi hiszpańskiej.

Wcześniej w piątek trener PSG Mauricio Pochettino przyznał, że klub rozważa pozyskanie Messiego, którego kontrakt z Barceloną obowiązywał do 30 czerwca.