Liga francuska: PSG rozbiło Auxerre

PSG zaliczyło bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Piłkarze lidera Paris Saint-Germain pokonali u siebie Auxerre 5:0 w 15. kolejce francuskiej ekstraklasy. Do składu gospodarzy po kontuzji wrócił Argentyńczyk Lionel Messi, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Wynik już w 11. minucie otworzył Kylian Mbappe, ale na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy.

Po przerwie z bramek kolejno cieszyli się: Carlos Soler, Achraf Hakimi, Renato Sanches i Hugo Ekitike.

Prowadzący w tabeli paryżanie mają 41 punktów i wyprzedzają o pięć RC Lens. Wicelider już dzień wcześniej pokonał u siebie Clermont 2:1.

Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba był rezerwowym. W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanego Adama Buksy.

Robert Lewandowski odebrał nagrodę "Złotego Buta"

Messi o mundialu: Będziemy walczyć o tytuł