Liga francuska: Kolejny popis PSG, po trzy gole Neymara i Mbappe

Klub Paris Saint-Germain jeszcze bardziej umocnił swoje prowadzenie w tabeli. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Clermont Foot 6:1 w 31. kolejce francuskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Po trzy gole strzelili Neymar oraz Kylian Mbappe. W poprzedniej serii paryżanie wygrali z Lorient 5:1.

W spotkaniu z Lorient 3 kwietnia Neymar i Mbappe strzelili po dwa gole, ale wczoraj wieczorem jeszcze bardziej poprawili swój dorobek.

Brazylijczyk trafił do siatki Clermont w szóstej, 71. (z rzutu karnego) i 83. minucie. Natomiast Mbappe pokonał bramkarza rywali w 19., 74. i 80. minucie.

W klasyfikacji strzelców Ligue 1 Mbappe objął prowadzenie z dorobkiem 20 goli, natomiast Neymar, trapiony w tym sezonie kontuzjami, ma 10 trafień.

PSG jest zdecydowanym liderem tabeli (71 pkt), wyprzedza wicelidera Rennes o 15 punktów, ale nawet spodziewane mistrzostwo Francji raczej nie osłodzi niepowodzeń z tego sezonu. Paryżanie odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów (po rywalizacji z Realem Madryt), nie zdobędą również Pucharu Francji.

Beniaminek Clermont doznał piątej porażki z rzędu i w tabeli zajmuje 17. miejsce - 28 pkt.