Liga angielska: Piąta w sezonie porażka Chelsea

Chelsea przegrała z West Ham. Zdenerwowany ta przegraną Jose Mourinho odmówił udziału w konferencji prasowej po meczu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn ponieśli piątą w sezonie porażkę w angielskiej ekstraklasie. W derbach stolicy pokonał ich West Ham United 2:1. Goście od 44. minuty grali w dziesiątkę. Dzięki zwycięstwu 'Młoty' awansowały tymczasowo na pozycję wicelidera.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Argentyńczyk Mauro Zarate i Andy Carroll, a dla Chelsea honorowego gola strzelił Gary Cahill. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył tuż przed przerwą Serb Nemanja Matic. Na trybuny został wyrzucony również szkoleniowiec gości Portugalczyk Jose Mourinho, który niedawno musiał zapłacić karę za niepochlebną ocenę sędziego podczas konferencji prasowej i dostał w zawieszeniu karę dyskwalifikacji na jeden mecz.

Broniąca tytułu Chelsea jest dopiero 15. w tabeli i ma 11 punktów, a prowadzący Manchester City zgromadził 21. West Ham ma 20, a Arsenal Londyn i Manchester United - po 19.

W innym sobotnim spotkaniu Aston Villa przegrała u siebie ze Swansea City 1:2. Bramki gości strzegł Łukasz Fabiański, a gole zdobyli Jordan Ayew dla gospodarzy oraz Islandczyk Gylfi Sigurdsson i Andre Ayew dla "Łabędzi". Na listę strzelców w tym meczu wpisali się zatem obaj bracia z Ghany.

O 18:30 rozpoczęło się spotkanie Arsenalu z Evertonem. Jeśli wygrają "Kanonierzy", z 22 pkt awansują na pierwsze miejsce i o jeden wyprzedzać będą Manchester City oraz o trzy Manchester United. Lokalni rywale zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu w niedzielę. Również tego dnia AFC Bournemouth, którego bramkarzem jest Artur Boruc, podejmie niepokonany od ośmiu kolejek Tottenham Hotspur.