Liga angielska: Czyste konto Fabiańskiego, zwycięstwo Swansea City

Wczorajszy mecz w Birmingham zgromadził rzesze kibiców Aston Villi. (Fot. Getty Images)
Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonało na wyjeździe Aston Villę 1:0, w meczu 30. kolejki ligi angielskiej. Leicester City, w którym w drugiej połowie zagrał Marcin Wasilewski, uległo w Londynie Tottenhamowi Hotspur 3:4.

Zwycięstwo "Łabędziom" w 87. minucie zapewnił Francuz Bafetimbi Gomis. Swansea zajmuje w tabeli ósme miejsce.

Znacznie gorsza jest sytuacja Leicester, które zamyka tabelę. "Lisy" do miejsca gwarantującego utrzymanie tracą siedem punktów. W sobotę goście walczyli ambitnie, jednak Tottenham ma w swoich szeregach Harry'ego Kane'a. Rewelacyjny 21-latek uzyskał swojego pierwszego hat-tricka w Premier League i z 19 trafieniami objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Gospodarze już w 13. minucie wygrywali 2:0 po dwóch golach Kane'a. Tuż po przerwie był jednak remis 2:2. "Koguty" podkręciły tempo i ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Gościom do wyrównania zabrakło już czasu.

Znów z ławki rezerwowych spotkanie Arsenalu Londyn oglądał Wojciech Szczęsny. Jego drużyna, dzięki dwóm bramkom Francuza Olivera Giroud, pokonała na wyjeździe Newcastle United 2:1.

Z walki o obronę mistrzowskiego tytułu nie rezygnuje Manchester City. Podopieczni trenera Manuela Pellegriniego wygrali u siebie z West Bromwich Albion 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Iworyjczyk Wilfried Bony, Brazylijczyk Fernando i Hiszpan David Silva.

W tabeli "The Citizens" zajmują drugie miejsce. Do prowadzącej Chelsea tracą trzy punkty. Londyńczycy rozegrali jednak o dwa mecze mniej. Dzisiaj zmierzą się na wyjeździe z Hull City.

Na ten dzień zaplanowano także hit kolejki Liverpool - Manchester United.