Liga angielska: Arsenal wygrywa w derbach i umacnia się na prowadzeniu

Po wczorajszej wyygranej Arsenal zwiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli Manchesterem City do 8 punktów. (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
Piłkarze Arsenalu pokonali na wyjeździe w derbach Londynu Tottenham Hotspur 2:0 w 20. kolejce Premier League. Kanonierzy umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Nad drugim Manchesterem City, który broni tytułu, mają już osiem punktów przewagi.

Arsenal prowadzenie objął w 14. minucie. W pole karne Tottenhamu zagrał Bukayo Saka, a bramkarz "Kogutów" Hugo Lloris tak niefortunnie interweniował, że wpakował piłkę do własnej siatki. W 36. na 2:0 podwyższył Martin Odegaard, który popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie goście byli zdecydowanie lepsi i mogli prowadzić wyżej. W słupek trafił jednak Thomas Partey.

Po przerwie groźniej atakował Tottenham, ale nie zdobył nawet kontaktowej bramki.

Manchester City już w sobotę przegrał na wyjeździe z Manchesterem United 1:2, który w tabeli jest czwarty z dziewięcioma punktami straty do lidera. Tyle samo od Arsenalu dzieli zajmujące trzecie miejsce Newcastle United. Tottenham jest piąty z 14 punktami straty.