Liga Narodów: Portugalia rozbiła Szwajcarię. Remis Hiszpanii z Czechami

Cristiano Ronaldo znowu nie zawiódł. Słynny Portugalczyk jest rekordzistą pod względem goli dla drużyn narodowych. (Fot. Carlos Rodrigues/Getty Images)
Portugalia, m.in. dzięki dwóm trafieniom Cristiano Ronaldo, pokonała wczoraj u siebie Szwajcarię 4:0 w piłkarskiej Lidze Narodów. W innym spotkaniu grupy 2. Czechy zremisowały z Hiszpanią 2:2.

Ronaldo trafił do bramki rywali w Lizbonie w 35. i 39. minucie. Słynny Portugalczyk jest rekordzistą pod względem goli dla drużyn narodowych - łącznie ma już 117. Oprócz niego trafienia zaliczyli William Carvalho i Joao Cancelo. Gospodarze mieli jeszcze wiele innych świetnych okazji, m.in. dwóch nie wykorzystał Ronaldo.

Po dwóch kolejkach w grupie A2 Portugalia ma cztery punkty, a Szwajcaria pozostaje z zerowym dorobkiem (wcześniej uległa Czechom 1:2).

W innym wczorajszym spotkaniu tej grupy Czesi (4 pkt) zremisowali w Pradze z Hiszpanami 2:2 (1:1), tracąc gola w 90. minucie po strzale Inigo Martineza. Wcześniej bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Pesek i Jan Kuchta, a dla gości - Gavi. To drugi remis Hiszpanów tej edycji LN.

Tradycyjnie wiele meczów rozegrano też w niższych dywizjach. W bardzo ciekawej grupie 4. drugiej dywizji (B) Szwecja przegrała u siebie z Norwegią 1:2. Oba gole dla gości strzelił Erling Haaland. Nowy piłkarz Manchesteru City ma już łącznie trzy bramki w tej edycji LN - w pierwszej kolejce zapewnił zwycięstwo Norwegii nad Serbią 1:0.

Tym razem Serbowie, uczestnicy tegorocznych mistrzostw świata, nie mieli kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Pokonali u siebie Słowenię aż 4:1.

Inauguracja trzeciej edycji Ligi Narodów nastąpiła 1 czerwca - tego dnia występująca w grupie 4 najwyższej dywizji Polska pokonała we Wrocławiu Walię 2:1. Kolejne dwa spotkania LN Polacy rozegrają na wyjeździe - 8 czerwca z Belgią w Brukseli oraz 11 czerwca z Holandią w Rotterdamie, a 14 czerwca zmierzą się z Belgią w Warszawie.