Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego. Barcelona rozbiła Antwerpię

Robert Lewandowski zdobył jedną z pięciu bramek Barcelony w meczu z Antwerpią. (Fot. TOM GOYVAERTS/BELGA MAG/AFP via Getty Images)
We wczorajszych meczach 1. kolejki Ligi Mistrzów 2023/24 najbardziej okazałe zwycięstwo odnieśli piłkarze Barcelony. 'Duma Katalonii' w spotkaniu grupy H rozbiła u siebie Antwerpię 5:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Festiwal strzelecki już w 11. minucie rozpoczął Joao Felix. Osiem minut później Portugalczyk popisał się doskonałym podaniem do Lewandowskiego, któremu pozostało z kilku metrów umieścić piłkę w siatce. To było 92. trafienie polskiego piłkarza w tych rozgrywkach, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Natomiast we wszystkich europejskich rozgrywkach zanotował już 100 goli.

W LM skuteczniejsi są tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 140 goli i Argentyńczyk Lionel Messi - 129, a za Polakiem jest Francuz Karim Benzema z 90 trafieniami. Z tego grona tylko Polak będzie mógł poprawić dorobek w obecnym sezonie. Ronaldo i Benzema grają obecnie w Arabii Saudyjskiej, a Messi - w Stanach Zjednoczonych.

Na przerwę Barcelona schodziła, prowadząc 3:0. Samobójcze trafienie po dośrodkowaniu Raphinhi zanotował Jelle Bataille. W drugiej połowie z goli cieszyli się Gavi oraz ponownie Joao Felix.

W drugim meczu grupy H FC Porto wygrało w Hamburgu z Szachtarem Donieck 3:1. To właśnie tam ukraiński zespół rozgrywa swoje spotkania w roli gospodarza.

Po pierwszej połowie sensacją pachniało w meczu grupy G Manchester City - Crvena Zvezda Belgrad. Broniący tytułu gospodarze przegrywali bowiem 0:1. W drugiej połowie "The Citizens" zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji. Dwa gole zdobył Julian Alvarez, a wynik na 3:1 ustalił Rodri.

W drugim meczu tej grupy RB Lipsk wygrało na wyjeździe z Young Boys Berno również 3:1. W szwajcarskim zespole cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Łakomy.

Wczoraj odbyły się też spotkania w grupie F, która wygląda na najbardziej wyrównaną. Mimo olbrzymiej przewagi AC Milan na San Siro nie zdołał trafić do siatki Newcastle United i "Sroki" wywiozły z Mediolanu bezbramkowy remis. Natomiast Paris Saint-Germain wygrało u siebie z Borussią Dortmund 2:0. Bramki w drugiej połowie zdobyli Kylian Mbappe z rzutu karnego i Achraf Hakimi.

W grupie D Feyenoord Rotterdam wygrał u siebie z Cetlikiem 2:0, a w Rzymie Lazio zremisowało z Atletico Madryt 1:1.

Dzisiaj odbędzie się pozostałe osiem meczów tej kolejki. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w grupie A, w którym Bayern Monachium podejmie Manchester United.

Liga Mistrzów: Na inaugurację Lewandowski sprawdzi Antwerpię. Bayern kontra "ManU"