Lewandowski drugi raz w jedenastce kolejki "Kickera"

Robert Lewandowski znowu w najlepszej jedenastce "Kickera" (Fot. Getty Images)
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski z Bayernu Monachium po raz drugi w sezonie trafił do najlepszej jedenastki kolejki ligi niemieckiej wybranej przez magazyn 'Kicker'. Strzelił dwie bramki w sobotnim meczu wyjazdowym z FSV Mainz (3:0).

Polski napastnik dostał niemal perfekcyjną notę "1,5" (w skali 1-6: im mniej, tym lepiej). W sobotnim spotkaniu trafił do bramki gospodarzy w 51. i 63. minucie. Po siedmiu kolejkach z dorobkiem 10 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Lewandowski po raz drugi z rzędu znalazł się w jedenastce kolejki. Pierwszy raz został wybrany po występie w szóstej serii w meczu z VfL Wolfsburg (5:1). Wówczas wszedł z ławki rezerwowych, kiedy jego zespół przegrywał 0:1 i strzelił pięć bramek w dziewięć minut.

Z polskich piłkarzy w innych zespołach, za występ w meczu 7. kolejki słabą notę "4" otrzymał Eugen Polanski, a jego Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Augsburgiem 3:1.

Z kolei bramkarz VfB Stuttgart Przemysław Tytoń, po porażce swojego zespołu z Borussią Moenchengladbach 1:3, został oceniony na "3,5".

Po raz pierwszy w tym sezonie w podstawowym składzie Bayeru Leverkusen zagrał Sebastian Boenisch ("3,5"), a jego zespół wygrał na wyjeździe z Werderem Brema 3:0.

73 minuty w barwach Hannoveru 96 zagrał Artur Sobiech ("5"), a jego zespół zremisował z VfL Wolfsburg 1:1.