Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Lekarz ISIS" błaga o możliwość powrotu do Wielkiej Brytanii

"Lekarz ISIS" błaga o możliwość powrotu do Wielkiej Brytanii
Raza zarzeka się, że pojechał do Syrii, by nieść pomoc humanitarną. (Fot. YouTube)
Brytyjski chirurg, oskarżony o dołączenie do tzw. Państwa Islamskiego, błaga o pozwolenie na powrót do Wielkiej Brytanii, zaznaczając, że w przeszłości pomógł 'setkom' pacjentów podczas pracy w NHS - informuje 'Metro'.
Reklama

40-letni Muhammad Saqib Raza wyjechał do Turcji w 2017 r. Ci, którzy go znali, twierdzą, że przed wyjazdem stał się bardzo radykalny w swoich poglądach religijnych. Raza miał również próbować radykalizować personel podczas pracy w brytyjskiej służbie zdrowia (NHS).

Mężczyzna, który ma podwójne pakistańsko-brytyjskie obywatelstwo, od ponad roku przebywa w kurdyjskim więzieniu nazywanym "piekielną dziurą", gdzie trafił, kiedy został schwytany przez Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF).

Teraz błaga byłych pacjentów, aby pomogli mu wrócić do Wielkiej Brytanii. "Kiedy wy chcieliście pomocy, leczyłem was, jakbyście byli moją rodziną. Teraz utknąłem w tej piekielnej dziurze więziennej i nikt się tym nie przejmuje. Błagam was o pomoc w zamian za to, co dla was zrobiłem" - apeluje w rozmowie z "The Mirror".

Dotychczas Ministerstwo Spraw Wewnętrznych blokowało jego powrót do kraju, argumentując, że może stanowić zagrożenie terrorystyczne. Kiedy mężczyzna został zatrzymany przez SDF, znaleziono przy nim komputer i 13 tys. euro, które mogły mieć związek z jego pracą dla ISIS.

Raza twierdzi jednak, że nie pomagał tzw. Państwu Islamskiemu. Zarzeka się, że pojechał na tereny kontrolowane przez terrorystów, by nieść pomoc humanitarną. 

"Moją jedyną zbrodnią jest bycie muzułmaninem. Gdybym był Żydem lub chrześcijaninem, ludzie uwierzyliby, że nie jestem terrorystą. Wtedy zostałbym zabrany z tej piekielnej dziury" - przekonuje.

 

  Komentarze


  • Muzulmanin
   25 marca, 09:32

   Raza lepiej tam zostan gdzie jestes!! Niewiadomo kim tak naprawde jestes teraz, I bedzie bezpieczniej bez takiego "doktorka"-jak ty w UK. Tam sa twoje korzenie I twoja kultura, napewno tam bedziesz czul sie jak w domu

  • Lon
   25 marca, 09:55

   Sam przyznaje że jest winien zbrodni. Jedynej, ale zawsze to zbrodnia....

  • Dobrze
   25 marca, 10:08

   Możesz przejść na chrześcijaństwo jeśli tak bardzo chcesz wrócić i zmienic się na lepsze!ale papier dać mu do podpisania i jak nie to deport

  • Raze
   25 marca, 15:16

   Szczury uciekają z tonącego okrętu! Przyjmiecie szczury, możecie mieć dżumę!

  • Grazka
   27 marca, 08:08

   Niech ci promorze rzad Pakistanu.Jako lekarze jestescie daremni .Jak to sie mowil o kiedys Jak SOBIE poscielisz Taj sie wyspisz co chciales to masz

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama