Łączona runda brytyjskich i belgijskich mistrzostw w rallycrossie zakończona

Samochód Potyry w Lydden Hill (Fot. Łukasz Osiak)
Tym razem kierowcy ścigali się na torze Lydden Hill w hrabstwie Kent. Na starcie stanęło ponad 120 kierowców w różnych klasach, nie zabrakło Polaków. W zawodach udział wzięli: Potyra, Wielgosz, Frask i Łabędz oraz Mehlberg.

Potyra przyjechał na zawody jako lider w punktacji w klasie Hot Hatch po wygranej na Croft. Do biegu finałowego startował z pole position w kwalifikacjach zajmując odpowiednio miejsce: 4,1,4. Na koniec zawodów uplasował się na pozycji numer 2.Tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasie. Nad drugim zawodnikiem ma bowiem aż 8 punktów przewagi.

Wielgosz pewnie zwyciężył na Lydden Hill. Doświadczenie, które zdobył podczas kilkuletnich startów nadal procentuje. Wielgosz pewnie prowadził od samego początku. Zajął pierwsze miejsce i przesunął się w klasyfikacji na druga pozycję.

Mehlberg, który to startuje w wybranych rundach rallycrossu pokazał, że potrafi szybko jeździć .W kwalifikacji zajmował odpowiednio miejsca: 1,2,1, ale po Q3 decyzją sędziów do biegu finałowego musiał startować z ostatniej linii. Problemem okazały się opony założone w jego aucie.

Frask po drugim miejscu w Q1,drugiego biegu kwalifikacyjnego nie zaliczy do najszczęśliwszych. Na jednym z zakrętów urwał koło i tym samym biegu nie ukończył. Reanimacja auta Fraska trwała dość długo i na bieg finałowy Frask mógł stawić się wraz z innymi. Wfinale Frask zajął szóste miejsce.

Łabędz w swoich pierwszych startach w rallycrossie wciąż uczy się techniki jazdy jak i samego samochodu i torów. W biegu finałowym błysnął znakomitym startem i przez jakiś czas był drugi. Bardziej doświadczeni koledzy wyprzedzili go i Łabędź ukończył zawody na siódmej pozycji.

Zwycięzcą rundy numer 2 okazał się Dan Rooke w Citroenie DS3,który to po biegach kwalifikacyjnych startował z pierwszej linii. Z tej samej startowali Ollie O`Donovan i Kevin Procter. Najlepszym startem mógł pochwalic się O`Donovan, który na czwartym okrążeniu zaczął mieć problemy z turbo w jego Focusie i popularny Ollie spadł na 5 pozycję.

Rooke po problemach O`Donovana i odpadnięciu największego rywala Proctera spokojnie doprowadził swoje DS3 z LD Motorsport do mety. Tym samym zostając liderem w punktacji mistrzostw.

Kolejne zawody odbędą się w pierwszy majowy weekend na torze Pembrey w Walii.