La Liga: Real króluje w Madrycie i wyprzedza Barcelonę

Piłkarze Realu (na zdj.) powrócili na pozycję lidera, wyprzedzając Barcelonę Roberta Lewandowskiego. (Fot. Denis Doyle/Getty Images)
Real Madryt pokonał wczoraj Atletico 2:1 w piłkarskich derbach stolicy Hiszpanii, rozegranych na boisku rywala, i powrócił na pierwsze miejsce w tabeli Primera Division. W sześciu kolejkach 'Królewscy' zdobyli komplet punktów.

W pierwszej połowie gole dla Realu strzelili Brazylijczyk Rodrygo i Urugwajczyk Federico Valverde. W 83. minucie przypadkowo padła bramka kontaktowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antoine'a Griezmanna piłka odbiła się od Mario Hermoso i wpadła do siatki.

W końcówce mecz się zaostrzył, ale wynik się już nie zmienił. Tuż przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę otrzymał Hermoso.

Real powrócił na pozycję lidera, wyprzedzając Barcelonę, która w sobotę pokonała u siebie Elche 3:0. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a łącznie w tym sezonie już osiem i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Było to piąte z rzędu ligowe zwycięstwo "Dumy Katalonii", która jedyne punkty straciła w pierwszej kolejce, remisując 0:0 z Rayo Vallecano.