Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

LOT inauguruje loty do Indii

LOT inauguruje loty do Indii
LOT liczy na duże zainteresowanie połączenia z Indiami. (Fot. Getty Images)
PLL LOT uruchomiły wczoraj bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner w niespełna siedem godzin pokona 5 271 km, tankując prawie 40 ton paliwa. Delhi jest szóstym kierunkiem obsługiwanym przez LOT do Azji.
Reklama

Połączenia między Warszawą a Delhi będą obsługiwane dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu. Samoloty będą startowały z warszawskiego Lotniska Chopina o godz. 22:40 czasu lokalnego we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele, z lądowaniem w porcie Indiry Gandhi około godz. 9:00.

W drodze powrotnej samoloty będą startować ok. godz. 11:00 w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele z przylotem do Warszawy około godz. 16:00.

Nowe połączenie będzie wykonywane Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi samolotami szerokokadłubowymi świata. W każdym z nich pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class.

LOT podkreśla, że Indie są siódmą gospodarką świata, a kraj zamieszkuje ponad 1,3 mld osób.

"Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej" - wskazuje LOT.

Spółka tłumaczy, że uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r., a większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem.

Do końca tego roku do floty zostanie włączony kolejny samolot B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

LOT w ubiegłym roku przewiózł ponad 8,9 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Flota narodowego przewoźnika to ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej ofercie ponad 100 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Narodowy przewoźnik w 2018 r. zainaugurował m.in. trasy Warszawa-Singapur, Rzeszów-Newark, Budapeszt-Nowy Jork JFK oraz Budapeszt-Chicago. LOT planujemy w tym roku uruchomić kolejne połączenia dalekiego zasięgu, w tym z Warszawy do Pekinu-Daxing oraz do Colombo na Sri Lance, a także z Budapesztu do Seulu.

 

  Komentarze


  • BUber
   12 września, 14:10

   No to teraz sie zacznie

  • Typ
   12 września, 14:46

   tak jest ich juz tylu ze jest zapotrzebowanie

  • Jan Potocki
   12 września, 15:12

   Troche pozytywnej mysli.Ekipa Tuska i jego skorumpowana ekipa juz dawno temu wyprzedaliby LOT do Niemca za grosze.A tu nagle mozna zarabiac i rozwijac nowe kierunki.Gratulacje.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama