LM: Bezlitosny Diego Costa! Atletico w ćwierćfinale!

Diego Costa był bezlitosny dla rywali (Fot. Getty Images)
Drużyna Atletico Madryt awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ogrywając dzisiaj 4:1 AC Milan w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek.
W pierwszym starciu na San Siro, mimo sporej przewagi Rossonerich, gola w końcówce strzelił Diego Costa i to Rojiblancos mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W rewanżu na Vicente Calderon Brazylijczyk jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, wykańczając w zręczny sposób akcję Koke.

Wyrównał Kaka po strzale głową i doskonałym dośrodkowaniu Andrei Poliego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy - a konkretnie Ardy Turana, który po rykoszecie strzelił gola numer dwa dla Atleti.

W drugiej części gry - mimo, iż Milan postawił wszystko na jedną kartę - to Atletico zdobyło kolejnego gola. Raul Garcia rozstrzygnął o losach rywalizacji, pieczętując ostatecznie awanas hiszpańskiej drużyny do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra załamanych gości dobił Diego Costa.